Autók » Renault » Scenic Ii. (2003-2008)

Scenic Ii. 1,9dci privilege

Kényelmes, erős, megbízható doboz - reális áron

Kényelmes doboz. Meg egész szép is. 90%-ban autópályán használom, így pl. a fékhez még nem is kellett nyúlni 100ezer km után sem. Autópályán, hegyen brutál erős (300NM) és jól is fogyaszt a doboz! Városban is kellemes, jól lehet parkolni is vele.
Nem nagy, de a variálhatósága miatt ott lehet helyet csinálni ahol éppen kell. Pl. szörf elfér benne (300cm) lehajtott első és jobb hátsó üléssel. A 6-7 ülés kicsi (persze), csak gyereknek jó. A nagyobb baj, hogy felhúzott ablaknál SEMMI levegő nem jut a 3. üléssorba!
Nagyon kellemesen tágas, jó a térérzet és mögöttem is el lehet jól férni 190cm vagyok. A csel csak az, hogy rövidek az ülőlapok, de ez nem nagyon zavaró.
Jók a kényelmi extrák, esőérzékelő, autómata lámpa, stb. Az autómata kézifék példásan üzemel. A zsebben tartott kártyás nyitás az egyik legjobb kényelmi extra. Ezér a pénzért talán a Renault adja a legtöbb kényelmi extrát és azok döntően jól is működnek.

- Hátsó ablaktörlő - computer hiba, szériahiba
- Kártyás nyitás (a jobbik van) - garanciában cserélték
- ÖSSZES oldalablak beesett az ajtóba - szériahiba, gariban nagyvonalúan cserélték gari idő után is
- Csomagtér roló - gariban cserélték
- Fényszóró izzók - szét kell szedni a fél motort hozzá
- szerelőnek
- Utastéri levegő belépésnél a pollenszűrőnél a vízlefolyó eldugult-pollenszűrű szétázott, párát fújt a szélvédőre!
- Megvettem a rendes pótkereket hozzá. Egyszer cserélni kellett, de 20 perc volt mire le tudtam szedni. Egy nő, hogyan cserélne kereket ezen a "családi autón"???

Bosch-Pryma Bp.
Ügyes, gyors, szolgálatkész, nem drága, de néha vissza kellett vini apró dolgok miatt, amit már megcsináltak, de nem lett "kész". Alapvetően jók!

Baumgartner Budaörsi út igyekvő, kicsit drága, személytelen nagy műhely. Elmegy.
Baumgartner karoszéria, Bartók Béla út - karoszériát szépen 3 nap alatt megcsinálták, de 6 hétig állt ott, míg a biztosító fizetett. Ez nem volt elég arra, hogy futómű alkatrész csere után futóműpadra feltegyék...Sok utánajárás volt utána :-(

Fenntartási költség (4) Évjárat 2004
Előző autója? Brava Következő autója? Nissan Xtrail (új) , BMW x3
Verdikt (6.9/10)

Renault Scenic 2003 (2003)