Autók » Renault » Laguna (2001-2007)

Laguna 1.8 expression

Szar, de szép és kényelmes

Az autó szép volt és nagyon kényelmes.Jó menettulajdonságok.
A szellőző motorja 2 hónapos korában kigyulladt.Mivel sok probléma volt a kocsival egy németországi út előtt 56.ooo km-nél elvittem a Renault Baumgartnerhez,hogy nézzék át és csinálják meg a 6o.ooo km-es szervízt.Kiválóan megcsinálták.Németországban az autópályán hirtelen minden kijelző kigyulladt,nem működött semmi,sem index,sem fék,sem a kormány.Az volt a szerencse,hogy pont egy kijáratnál történt,ami emelkedő volt,így meg tudtam állni.Az ADAC szerelő nem akarta elhinni,hogy egy l,5 éves kocsi generátora tönkrement.Magát Baumgartner urat hívtam fel,azt mondta utazzunk haza minden költséget vállal,bár már garancia nem volt a kocsira.Elhittem neki,itthon már nem akart fizetni.Óriási anyázás után a Renault Hungária mindent kifizetett, a korábbi már nem garanciális időre eső hibákat is,ők nagyon korrektek voltak.A német szervíz "megcsinálta" az autót,még nem is értem vele haza,már rossz volt az ablakemelő meg a guminyomás jelző.Egyenesen a szervízbe mentem. Ugyancsak egy kötelező szervíz után történt,hogy leparkoltam egy lejtős úton,kézifék behúz,nejem kiszállt,kocsi elindult,majdnem elütöttem az asszonyt. Ekkor elszakadt a cérna.Baumgartnerékkal közöltem,hogy feljelentem őket, de személyes tárgyalásunk után még ő fenyegetett meg ügyvéddel.Mondtam neki,hogy vegye meg a szarát.l,5 milliót akart adni egy 1,5 éves Lagunáért,ezzel kiállította saját magáról meg a szaráról a bizonyítványt.Ezután 3,5 évig semmi probléma nem volt a kocsival,csak a gömcsuklókat meg a lengőkart kell szinte évente cserélni,nem bírja a magyar utakat.De akkor minek hozzák ide?Most kifingott a váltó.ezért és néhény apróságért fizettem 54o.ooo forintot.Hazavittem a kocsit,két hét múlva használtam volna,villogott az egész műszerfal.Jól átvizsgálták 83oo forintért az autót megint.Ez most l5oooo ezer lenne. Soha többet Renaultot.

- szellőztető berendezés motorja-kigyulladt,generátor,gömbcsukló 4Xszer,guabroncs nyomásjelző,indítókártya-mind a kettő,kézifékrendszer,lengőkar 4-szer.teljes műszerfal,váltó,elektromos ablakemelő.

Renault Baumgartner Budaörs.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2001
Előző autója? Carisma 1.6 Következő autója? Toyotát vagy semmit.
Verdikt (6.1/10)

Renault Laguna 2001 (2005 - 2007)