Autók » Renault » Laguna (2001-2007)

Laguna Grandtour 1,8 Authentique

Mégis francia

Összességében szerethet?, de néhány bosszantó apróság azért akad.
Kényelmes, csendes, elég gyors. Hónapokig igényelt azonban megszokást a váltó. Valami döbbenetes váltóutakkal operál. Ezt az élményt csak egy el?z? Mégane-nal tett rövid próba enyhítette - az ha lehet még sokkal borzalmasabb. Mintha kondérban keverném a lekvárt. Az újabb Renault-k viszont javulásról árulkodnak.
Tulajdonképpen vezetési élményr?l csak nagyon korlátozottan lehet beszélni. A kormány a váltóhoz méltóan nem túl közvetlen, a futóm? kicsit dülöngél?s. A vezet? ebb?l nem érzékel annyit, mint a panaszkodó utasok. Az úthibákat jól kisz?ri.
Sok a hely. A csomagtartó mintaszer?en pakolható, az ülések döntögetése is könny?, viszont az akkor el?t?n? igénytelen megoldások nem szívderít?ek. A lámpák nagyon jók. A reflektor pazar. A kárpitok tartósak, viszont kicsit igénytelen hatásúak. A CD-rádió normál hanger?vel jól szól, afelett zavaróan torzít. A bels? tükör pedig rezonálásra hajlamos. (Egyedi hibának t?nik)
A fényezés tartós (a gépi mosatás ellenére).
Az ESP hatékony, csak néha zavaró - hóban-jégen is biztonságos haladás.
A motor elég jól mozgatja az 1400 kilós autót, normális fogyasztás mellett.
A forma tényleg szép, még most is tetszik.
Összességében jó. Egy jó tanács: mindenképpen érdemes a magasabb felszereltségek közül választani, mert az igényesség mellett még néhány aprósággal is megkönnyítik az együttélést. (Pl engem nagyon bosszant, hogy csak a vezet? ablaka automata, már egy Dinamique-ban is mind a négy) Egyébként pedig a magas értékvesztés miatt nagyon megéri egy használt Laguna.

A fent leírtak óta eltelt pár hónap, ami újabb élményekkel gyarapította az együttélést.
A kocsi elég széles, talán ezért sikerült egy kamionnak levinnie a tükrömet. Természetesen ? nem vett észre semmit. Márkaszervíz ajánlata: kb. 70 ezer, utángyártott 16. Még akkor is azt mondom, hogy megérte, ha kb. olyan masszív, mint egy tejesdoboz. Így (a bels? tükörrel egyetemben) már ez is 3D-s képet ad. F?leg 100 felett lobog, remeg, néha már attól félek, hogy magától letörik. De ez nem a Renault hibája.
Az már inkább, hogy az els? futóm? szerintem nem igazán Magyarország konform. Egyszer csak valami kotyogó hang jelentkezett, a szervízben kiderült, hogy a komplett jobb els? futóm? sürg?s cserére szorul, mert gyakorlatilag életveszélyes. Kicserélték, de megint kotyog.
Az elektronika most kezd makacskodni. Már el?re félek. Szóval a múltkor nem lehetett bezárni, sehogy. A kártyán villogott a kis led, de nem történt semmi. A kis kulcs meg csak egy ajtót zárt. Nagy dirrel-durral hazamentem, ott persze rögtön bezárta. (Talán megijedt, úgy rávágtam az ajtót.) Hátsó ablakmosó nincs. Ha rátekerem a mosóra, akkor elindul az ablaktörl?, viszont elöl spriccel.
Egy új pozitív észrevétel (egy négyes Golffal eltöltött pár nap következtében): a m?szerek nagyon mélyen vannak. Igen kellemes a szemnek, nem kell nagyot váltania az útról lepillantva. Minden másban mintha a kormány mögé lennének ragasztva.

- Semmi érdemleges a fogyó/kopó alkatrészeken kívül. Els? futóm?.

ismer?shöz

Fenntartási költség (7) Évjárat 2001
Előző autója? Következő autója? japán
Verdikt (5.9/10)

Renault Laguna 2001 (2005 - 2007)