Autók » Renault » Laguna (2001-2007)

Laguna 1.9DCI

Franciaország szégyene!!-Tanulság mindenkinek!!

A mindigrossz Daewoo Nubirám után gondoltam váltok.
Nem kell többet vacak,legyen egy komoly megbizható autóm.
HÁT LETT IS!!
Eleinte minden szépen idult az uj kombi lagúnával,kényelmes,felszerelt,biztonságos.
Mindössze a kerekeim voltak kétnaponta defektesek,és mindig más-az áldottjó nyomásérzékelöktöl.
Na de ugye a garancia is egyszer letelik,amit a rohadék rögtön meg is érzett.Pont 5 napja hogy Budapest fele igyekeztem az M1-en,a szokásos 140-es tempómmal,mire minden elöjel nélkül iszonyatos füst,majd erös kerregés,az autópályán már látni nem lehetett,mikorra lekeveredtem a leálló sávba.Leállok alapgázon megy a motor,önti a füstöt.
Midha az égböl küldték volna,megáll mellettem egy szervizes autó,és közli velem hogy elment a turbó,állitsam le a motort.Mire én,hisz már leállitottam,a kulcs(kártya) a kezemben.Erre a szervizs,te jó ég,öngyuladás van,már nem a gázolajat,hanem a szétment turbon keresztül a motor már a motorolajat égetti.Egyre gyorsuló fordulat,egyre nagyobb füst,,mire a szerelö közli,meg kell állitani különben le fog égni...
Tapasztalt szerelö lévén elszoritotta,a levegö szivocsövét az ekkor már magátol 5000 !! fordulaton oriási nyikorgással ,motorolajat égetö kocsin,mikorra az lassan halkulva,végleg leállt.Hogy miért végleg??Mert az 5000 es fordulat mellett motorolaj hiján besült a motor!!!!
Mindez 110 785 KM-nél!!! Éljenek a Francia autók!!

Tanulság mindenkinek!!! : Ha elmegy a turbo,és belelnyomja az olajat a szivócsöbe,és magátol megy a motor,ne állj mint a bamba-mint én-hanem kabd el a szivócsövet,és szoritsd ahogy csak tudod mig meg nem áll a rohadék,mert vagy leég,vagy besül!!
Kellemes autózást a lagunával!

Pár képet mellékeltem hogy mindezt alátámasztjam,érdemes
megnézni a második képet,kérdés,hogy miért néz ki igy 100 000 km után egy intercooler-hát mert Francia.
3.kép a szétment turbo.

- Nyomásérzékelök,TURBO,Intercooler,az egész motor!!!

Garancia alatt márkaszerviz-akik semmihez nem értenek,utánna egy megbizható ismerös.

Fenntartási költség (1) Évjárat 2002
Előző autója? Nubira Következő autója? Fogalamam nincs,nem Francia az tuti
Verdikt (2.5/10)

Renault Laguna 2001 (2005 - 2007)