Autók » Renault » Fluence (2010)

Fluence 15 dCi

Farkas bőrbe bújtatott bárány

Látván a forma1-es Red Bullok erejét rávettem magam, hogy beleugorjak egy Renault vételébe. Mindig is úgy hallottam akiknek francia kocsijuk volt, hogy a Renault az teljesen más mint a többi francia gyártmány, erős, kicsit többet fogyaszt mint a citrom vagy az oroszlán, de erősebb és megbízhatóbb társainál.
Hallottam azt is hogy Renault-ék a Nissannal léptek koalícióra, ami önmagában is elég meggyőző érv lett volna, hogy megvegyem.
Ronda autók mindig is vonzottak, mert azok teljesítenek általában. Ez az autó ronda, itt persze megoszlanak a vélemények, ezért jó kellett volna legyen.
De ami tényleg eldöntötte a vételt az az ár érték arány, a felszereltségéhez és a fogyasztásához képest olcsó.
Pedig nem hogy ez kellett volna, hogy feltegye az i-re a pontot de ez kellett volna, hogy megakadályozzon, meg kellett volna, hogy szimatoljam a csiki-csukit. Tulajdonképpen nem is értem miért hittem ezeknek a meséknek. Mert evvel az autóval kapcsolatban sajnos csak mesék.

Alapjában véve optimista vagyok és szeretek kicsit jobbat mondani emberekről, mint amilyenek valójában. Kezdjük tehát az autó jó oldalával.

1. Keveset fogyaszt. És pont. Nincs mese, 4,5l-es fogyasztásokat mindig el lehet vele érni autópályán 100-zal. Egy teli tank 1100 km-re is elvihet akár ilyenkor a fedélzeti szerinti 4l alatt tartva persze.
2. Tágas a belső tere. Tény és való, hogy a méreténél is fogva nagyon tágas, lehet bele pakolni hátra is és a hátsó ülésen is van hely a lábadnak, persze csak ha nem vagy 190 centis, normális átlag méretű emberekről beszélek, óriások vegyenek 7 ülésest és szedjék ki a második üléssort.
3. Rengeteg extrája van. Ez relatív, de tényleg sok. Ugyanakkor ez az, ami miatt megutáltam. Ami elektronikus létezik benne, az mind elromlik.

El nem tudtam képzelni, hogy egy felső közép-kategóriás 1 éves autóban ilyen banális hibák előjöhetnek, mint hogy az ablak egyszer csak lenn marad, és úgy kellett felrángatni tapadókorongokkal a helyére, hogy a szervízbe menjek vele. Baumgartnerről meg nem akarok semmit írni, mert még beperelnének.

Aztán amit meg az ablakemelő igényel, az egész egyszerűen röhej, hogy a régi motorola telefonok menü tervezője is káromkodna: A motornak járnia kell, hogy fel le húzzad az ablakot.

Olyan érzésem van, hogy ez az autó a VelSatis update-elt változata.
De messze nem az a kényelmes fotelszerű ülések mint abban, szóval hiába tágas, nem olyan kényelmes.
Aztán hol felsőkategóriás autó az amit úgy kell pörgetni, hogy húzzon, mint egy 105-ös skodát. Mert, ha 100-nál kell lendület nélkül odalépve előznöd, imádkozz, hogy beférj. Okozott is néhány hideg verejtékezést autóutakon, pedig nem vagyok egyáltalán egy kockáztatós fajta. De lámpánál is olyan mint egy Dacia, hogy nem pörögnek ki télen sem a kerekei az biztos.
Nem nyúzom és talán ezért a motor hálás is, nem eszik olajat, nem hörög, nem zörög és csendes alapjáraton.
Én tényleg csak nagypapáknak ajánlom.

- lengés-csillapítók, ablakemelő motorja, navigációs rendszer kontrollere,elektromos tükör állítás motorja.

Baumgartner (Reanult szervíz Rolls Royce árban )

Renault Szervíz, Nemes utca

Fenntartási költség (2) Évjárat 2010
Előző autója? Vectra Következő autója? Octavia
Verdikt (2.1/10)

Renault Fluence 2010 (2010)