Autók » Renault » Clio (2005-2012)

Clio Clio Dinamic Plus 14 16V

Kényelem, sebesség, megbízhatóság, dizájn=CLIO III

Nagyon szeretem ezt az autót, kimondottan szépnek, kényelmesnek tartom. A belső kialakítás szinte nagy autós érzetet kelt a használójában. A futómű pontos és kényelmes a motor 2500 ford/perc után igazi kirobbanó teljesítményre képes, akár közel 200 km/h sebességre tudja gyorsíttani a kicsikét, persze nem hazánk közútjain. Ami korábbi Renaultjainhoz képest feltönő, hogy a váltó megvezetése pontos, szinte bekattan a helyére a váltókar. Az utastérbe a külvilág zajai szinte alig szűrődnek be, a Dinamic Plus felszereltség kárpit és műszerfalborítása szinte nagyautós és eddigi tapasztalataim szerint könnyen tisztántartható és strapabíró. A fogyasztás mindig az ember lábától függ, így közúton 4 személlyel klímával 6,2 literből is ki lehet jönni, míg városi forgalomban 9 liter körüli fogyasztás, de ne feledjük el az 1160 kg-os üres önsúlyt ami szinte megeggyezik egy középkategóriás Megánéval.
Én bárkinek csak ajánlani tudom az új Clio III-at mert maximálisan elégedett vagyok vele és remélem hosszabb távon is bebizonyosodik az a Renault igéret, hogy megpróbálják utolérni a Toyota minőséget.

- Első fényszórónál a plexi burkolaton jégvirághoz hasonló elváltozás volt tapasztalható, amit cserével orvosoltak, illetve új korában a zárak nem megfelelő kenéséből adódó nyöszörgést lehetett hallani, ami a kenést követően megszünt.

Renault Molnár KFT Celldömölk amivel korábbi Renaultom esetében is elégedett voltam és vagyok.

Renault Baumgartner Szombathely./ nen mindig megfelelő ügyfél - szervíz kapcsolat/

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Megbízhatóság (10) Vezetett km 22000
Előző autója? Almera Következő autója? Feltehetően Renault.
Verdikt (8.8/10)

Renault Clio 2005 (2005 - 2007)