Autók » Renault » 19 (1988-1996)

19 1,8 gts

Vörös ördög

Nem volt szerelem elso latasra...olcso ara miatt kezdodott kapcsolatunk. Elso autom, de autokkal tele csaladban nottem fel es auto buzi haveri korom van, tehat ertek ezt-azt a gepekhez. Olcso penzert akartam sportos autot, tehat csakis 2 ajtos johetett szoba, lehetoleg ferde hatu...eddig talal. Eros moter legyen, de nem tul nagy, a biztositas miatt...eddig is talal. A 92 lo eleg furgen mozgatja a mindossze 970 kilos gepet, bar a valto attetelei eleg hosszuak, azer korahoz kepest es majd´ 300.000 km utan is lehet vele vadulni.
A moci nagyon birja, ennyi km utan se eszi az olajat, fogyasztasa varosban 10-11, kint 6,7-6,8 alatt, egy 1,7 literes motortol nem sok (a model 1.8 gts, valojaban 1721 cm3). 160-ig nyomtam neki, tovabb nem volt szivem...szerintem megbirna 180-at, de kar eroltetni.
Kenyelmes auto, kormany szervo, alithato magassagu kormany es ules, alithato derek tamasz,napfeny teto, kozpont zar (az utobbi ketto nem gyari). Hatra se nagy muveszet bemaszni, bar asszem 2-szer nem ultem ott :). Csomagtarto nem kicsi, de nekem boven eleg (igaz h felet elfoglalja egy melylada).
Nagyon meg vagyok elegedve a kocsival, nem is keszulok lecserelni egyelore. Csak ajanlani tudom!

- szakadt kuplung kabel, tonkrement hatso torzios rud

Fenntartási költség (6) Évjárat 1990
Verdikt (6.6/10)

Renault 19 1988 (1988 - 1995)