Autók » Renault » 19 (1988-1996)

19 1,4 Energy

R19 Energy 1994: A jó választás

Egy "minőségi" skoda 120L után választottam ezt az autót.Mindenképpen olyat szerettem volna aminek van normális csomagtartója, ráadásul a lépcsőshátú jobban is tetszett.80Le motorja egész jól szalad, bár gyorsulási versenyre azért ne menjen vele senki.A fogyasztásán nagyon meglepődtem, mivel városban 7,5L-ből elvan, országúton 6L(110-120 autópálya).Persze ehez normálisan kell vezetni,és nem vadul padlózni. Az utastér egész kényelmesre sikerült, néhány műanyag zörög rosszabb úton, de nem vészes.(Vagy lehet csak a skoda után nekem nem) Hiányolom a normális pohártartót, és egy nagyobb kesztyűtartót.A gépháztető első éle hajlamos a rozsdásodásra, ez az enyémet is utólérte.Talán elbírna negy 14-es kereket, de annyira nem lényeges.2 év alatt nagyon megszerettem,és nagyon fogom sajnálni.Egyáltalán nem bántam meg hogy R19-et választottam, csak ajánlani tudom mindenkinek.Megbízható, kényelmes, és keveset fogyaszt.

- Jobb hátsó kerékcsapágy, ez volt az egyszerűbb.A hátsó főtengely szimering már nagyon folyt, ez már egy kicsit nagyobb meló, és vele együtt a kuplungot is kicseréltem( még nem volt életbevágó, de nem szeretném egy év múlva megint szétszedni). Indítómotorban a kefék elkoptak( 2000Ft)Azt hiszem ennyi 2év alatt

Szerencsére magam oldom meg.

Néha a barátaim is besegítenek

Fenntartási költség (7) Évjárat 1994
Megbízhatóság (9) Vezetett km 20000
Előző autója? 120L Következő autója? Ford Focus
Verdikt (7.1/10)

Renault 19 1988 (1988 - 1995)