Autók » Pontiac » Firebird

Fir Formula 5.7l

A száguldó tűzmadár

Régi álmom volt egy ilyen kocsi. Ez a kocsi kintről került be, enyhe sérüléssel, a cél az volt hogy a motor az 5.7 literes V8-as legyen, és persze a sokak által kedvelt hátsókerék hajtás.
A kocsi majdnem 5 méter hosszú, 2 méter széles, az ajtók vagy 30 centi vastagok, szóval van benne anyag. Ami még megfogott benne az a targa tető, nyáron majdnem kabrió, és fennt hagyva is hatalmas térérzetet ad. Az autó karosszériája sok helyen műanyag, de még így is 1.56 tonna a kicsike.
Sajnos a bélter anyagminősége hagy némi kivánnivalót maga után, és európai autóból átülve nagyon nehéz megszokni (enyhén szólva zörög, zajosabb). Meglepően sokminden belefér az autóba, ezzel költözködtem, és a 72 centis képcsöves tv-t egyedul be tudtam varázsolni hátulra( az ülések lehajthatóak). A hátsó ülések amolyan félnek számítanak, hosszabb utazásra senkinek se javasolnám, csak max gyereknek, de ő se látna ki sokat.
Mindenki azt hiszi a közel 6 literes motor egy benzin temető. Persze nem hasonlítható egy 1.0-ás smarthoz, de míg a mondeóm 10-11 liter között evett, ez vegyes fogyasztasnál beeri 12-vel, ami szerintem jonak mondhato.

Pár nyers adat még:
5690ccm
305 ló
465 nm
5.2 sec 0-100kmh (versenyen mért)
1/4 merfold 13.6 volt az eddigi legjobbam
1560kg

- Szilent csere a jo magyar utakhoz $140 az egesz keszlet a kocsira - Hatso Torsen difi $100 - injector tisztitas kb 20000 penz volt szerelessel - ablakemelo motor $15 - teljes eu-s első lámpaszett 60.000 - törött szeleprugó 4000+javitas - sok kopó alkatrész a 11 év alatt: féktárcsa, fékpofa, hátsó lengéscsillapító, olajcserék, olajszűrők, szíjjak, etc.. -

Szentesi ur a legjobb, amit en nemtudok megcsinalni, azt rabizom. Ezenkivul egy fehervari BMW szervizben szereltuk a kisebb javitasokat (szilent cserek, injector tisztitas, etc).

Fenntartási költség (7) Évjárat 2000
Előző autója? Mondeo 2.0 GLX Következő autója?
Verdikt (7.5/10)

Pontiac Firebird