Autók » Peugeot » Partner (1996-2007)

Partner 1.6 HDI Freeway

Ha 4x4 -es lenne, tökéletes lenne...

Az előző autóm egy 206-os volt 1.4-es dízel motorral.Az 2 év alatt 170.000 km-t kapott...a kopó alkatrészeken kívűl nem kellett cserélni semmit.Mivel nagyobb autó kellett de jó áron így a Partner mellett döntöttem.A látvány szubjektív, nekem a Freeway szabadidő-autó imitáció jött be leginkább.Az autót rengeteget használom,ütöm-vágom...nem én vagyok az autóért hanem az értem...sok a város és sok a vidék.Nem ritka az egyhuzamba akár 10-12 óra vezetés ami után meglepő módon még viszonylag gond nélkűl ki lehet szállni az amúgy 307-ben is szolgálatot teljesítő kartámlás fotelekből.A fékek jók a futómű a várakozásaimat abszolút felűlmúlta bár azt tudomásúl kell venni,h nem sportkocsi de a 206-nál mindenképpen jobb.A 90 Le-s motor elég jó bár az kár h a Partnert nem forgalmazzák a 110 Le-s 1.6 HDI-vel, mert az lenne (nekem) az igazi.Az autó a 120-130 as tempót szereti ekkor még 3000 alatt van (2800) a fordulatszám de 150-nel is vígan elmegy a világ végére.Akiket érdekel annak leírom,h 188 a vége(GPS-el mérve) kb.4100-et forog akkor és nagyon labilis már.Fogyasztás városban nem tökörészve 6,5-7 L, országúton 6-6,5 L 130-ig felette jól meghajtva akár 9-is.(Bp-Trogír autópályán,4 személy,végig klíma,fullra pakolva+egy 400 kilós utánfutó,100 és 130 között,7,5L) Amúgy vígan elhúzza az 1 tonnát is.Mivel sokszor használom földúton v vízparton jól jön az alsó védőlemez.Márkaszervízbe nem hordom,olajat,szűrőt,fékbetétet,tárcsát tudok cserélni én is(Total Quartz 9000-t nagyon tudom ajánlani 1L=Br.1550 Ft -www.motorolajbolt.hu- 3.8L kell egy olajcseréhez)Márkaszervíz olaj-szűrő csere=50-55 ezer,otthon a garázsban max 11 ezer!!!!Igaz a garinak annyi de a másik oldal az h ezek a motorok ha odafigyel az ember 300 ezret vagy többet is elmennek nagyjavítás nélkűl.Na,hogy írjak egy kis rosszat is:az autó dobozformája(és a megfelelő merevítések hiánya) miatt nyeklik-nyaklik de aki nem vlmi prémium kategóriából űl át annak fel sem tűnik(nagyon), a váltó elég gáz bár a 206-ban rosszabb volt.Másodikban nekem is remeg(ett) az egész autó bár olyan 30 e.-nél megszünt.Néha az ülésfűtés szivat de nem vészes, ja és a gyári gumi 90 fölött vízen életveszélyes...hát ennyi...jó szórakozást mindenkinek.

- még semmmi

még sehová

Fenntartási költség (8) Évjárat 2007
Előző autója? 206 1.4 HDI Következő autója? majd késöbb:))
Verdikt (7.6/10)

Peugeot Partner 1996