Autók » Peugeot » 405 (1987-1996)

405 1,6 GRi

A francia hölgy

A Francia hölgy.

Használtamm vettem kábé háromnegyed éve. Már elsö látásra tetszettünk egymásnak. A piros szine nagyon bejött igaz az anyósülés felöl az ajtot cserélnem kellett mivel annyira meg volt gyürve hogy felesleges lett volna gányolni. Vettem is egy ugyanolyan ajtót nem volt drága kb 16 000 szinre fujva. Csak az elektronikát kellett átdobni el. ablak, központi zár. Kábé olyan 10 000 km után Pest kellös közepén elszakadt a kuplungbowden. Nem gond volt a második gondolatom (az elsö az volt hogy felgyujtom) keresünk egy ügyeskezü szakit aki megoldja seperc alatt. Az egyik kollégám be is ajánlott egy ügyeskezü szakit Csepelen a Pampit aki be is vállalta annak rendje s módja szerint. Két nap múlva hivás kész a kocsi lehet száguldozni tovább. Mikor mentem érte kis terefere a mesterrel hogy mit is látott a kocsi alatt ha már emelön volt? A válasz semmit minden a helyén nem akar semmi kifordulni a helyéröl. Király kis duma fizetés 12 000 Ft aztán uccu neki haza. Rakparton ismerös reccsenés a kuplungpedál a padlón, gutaütés kerülget, ez csak velem történhet meg. Aztán telefon a mesternek mi a f...sz van? Kuplungszerkezet csere hangzik a diagnózis. Oké kötél már másodszor vissza Csepel mühely, mütét háromnapos végösszeg 55 000 Ft meg az igéret hogY most aztán már nem lesz velemi semmi. Részemröl szkeptikus fogadtatás na persze majd meglátjuk de mit ad Isten most a Mesternek igaza lett azóta kuplungról csak zt tudom hogy használni kell. Mivel az elözö gazdája szerintem magán kivűl semmit nem hordott vele a hátsó hid gyönyörüen a helyén van nem terpeszt nem nyikorog. Olajat olyan 5000-ként kér egy litert de ez szerintem belefér. Bár lehet hogy át kéne állnom a teljes szintetikusról valamivel sűrűbbre de majd a kövekezö olajcserénél. Ahhoz képest hogy csak egyhatos a lelkem nem kell kitaposnom a belét ha kicsit tempósabban akarok haladni. Igaz akkor már kicsit szomjasabb belecsúszik a 10-es simán. De nem gond nem sürün taposom inkább élvezem ahogy simán suhn olyan 100 körül. Rozsda nuku úgyhogy amig komoly hiba nem lesz addig szolgálni fog. Remélem ez minnél késöbb következik be. Üdv.

- kuplung, termosztát, kuplungbowden, aksi elözö tulaj átverése jobb oldali ajtó csere

Pampi Csepelen nem a legolcsóbb de nem lehúzós és pontos

Tomi haverom otthon az udvarban(két sör melett nincs akadály)

Fenntartási költség (7) Évjárat 1991
Előző autója? Samara Következő autója? Peugeot 406
Verdikt (5.9/10)

Peugeot 405 1987 (1987 - 1996)