Autók » Peugeot » 308 (2007-2012)

308 1.6 Premium Pack

Bengáli oroszlán (vagy cápa?)

Azt mondták semmi különös, facelift 307, és senki nem nézi meg az utcán. Én nem így láttam, megtetszett, megvettük.
Az első hónapban végig aggódó tekintettel álltunk az ablakban, mert minden arra járó ember úgy érezte, a folyamatos szugeráláson túl egy kis megállással, gyakran körbejárással is adózni kell neki, elismerő fejbólintások mellett. A forgalomban már-már zavarbaejtő/balesetveszélyes hogy előzéssel-lassítással, átbámulással veszik szemügyre.
Aki beleül, rögtön előveszi a "hátigenafranciáktudjákmialuxus" szöveget, majd rájönnek mekkora hodály belülről, nem csak kívülről. Tapogathatsz - még ha totalcar-os is vagy - az anyagok nagyon jók, és igényes az összeválasztás. És logikus minden. Aztán beindítod a motort, ami szinte már hangtalan. Elindulsz, pontosan annyira lágy a futómű amit az ember megkíván, elhúzod a panorámatetőt ("jaa-bazze-aqrva" stb. megjegyzés az utastól) és halkan-nyugisan suhansz a célodig. Hosszú úton a sebességfüggő szervó és a tempomat mellett szinte nem is vezetsz, hanem csak asszisztálsz, pihengetsz, az autó meg visz. Az 1.6-os 120LE motor nem versenyzésre való, de a magyar utakon hozza a kellő teljesítményt. Érződik a kocsin hogy BMW motor és Bosch fék van benne.
MP3-as CD lejátszóval , 5CD-váltóval élménycentrum. És JBL nélkül is jól szól.

Mindent összevetve, egy kategóriával feljebb megszokott érzést ad.

Mondjak rosszat? Drága szerintem. De jó értelemben is :-)
Mondok még. A lejátszó elfelejti hol járt motorleállás után eltelt időben, és ott folytatja gyújtáskor ahol levetted. Nemhogy ennél durvábbat, de mást sem tudok mondani. Remélem így marad.

- semmi

Peugeot Sárkány

Fenntartási költség (9) Évjárat 2008
Előző autója? 206 Következő autója?
Verdikt (8.6/10)

Peugeot 308 2007 (2007)