Autók » Peugeot » 307 (2000-2010)

307 sw 1.6 hdi

Gépsárkány

1.6bsw-ből ültem át.az is nagyon tetszett,de ez még jobb!
értem ezalatt a fogyasztást ami várakozáson felüli és lazán tartható az 5 litrer/100km a kresz szabályainak betartása mellett.hasonló vezetési stilus mellett kb 2-3 literrel kortyol kevesebbet mint a benyás!jó mert nem kell forgatni és mégis lehet vele dinamikusan haladni.érzésre jobban megy mint az 1.6b,de inkább a nyomaték miatt érezhetem mert a számok mást mutatnak.
a fülke jól szigetelt,a dizel elég csendes,csak nagyobb gázadásnál kerreg diszkréten,de ha szól halkan a rádió már el is nyomja!menet közben (gyorsitást leszámitva)egyenletes sebességtartásnál csendesebb a benzinestől,szóval imádjuk!
az izzitás jelző spirált még nem láttam kigyulladni,pedig volt már hidegebb idő is.ugy indul mint egy benzines,gyujtás után pöcc-röff.sok apró változás ami mind pozitiv az elődhöz képest!nagyon jó az új kijelző és a kétzónás klima.

- még nincs hiba.ha csak annyi gondom lesz vele mint a benzinessel már jó.
- arra kb 50000ft ment rá öt év alatt.
- ebben természetesen nincs kötelező szerviz.

még nem vittem.

nem látta szerelő.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2008
Előző autója? 307sw 1.6b Következő autója? 308sw
Verdikt (7.2/10)

Peugeot 307 2000 (2000)