Autók » Peugeot » 307 (2000-2010)

307 1.6

Fekete szépség elfuserált terméktámogatással...

2005 karacsonyara leptem meg magam az autoval, mely mar az uj megjelenesu , nevezzuk talan Peugeot 307 revision 2nek ;).A vasarlas ota mindezidaig semmi baja nem volt.Egyszer vettem reszt visszahivason amikor vmi utasteri szamitogep szoftverfrissitest vegeztek.
A kocsi teszi a dolgat, nem zorog , csorog, az izzo sem eg ki, csodalkozva olvasom markatarsaim problemait, ugylaccik ebben a 2. kiadasban mar kijavitottak a problemakat , kiforrta magat.Gondolom ezt azert, mert a csaladban van meg egy 407-es is, az uj modellek osszes problemajaval , igazi problemas kocsi, rafert volna mondjuk meg vagy 1 ev teszteles, de majd az is jo lesz par ev mulva ...Ha nagyon kukacoskodni akarok , akkor annyi problema van vele, hogy nagyritkan nyiszorog a fek, hja es a motor lehetne erosebb ,mert abbol soha nem eleg.

Update 1.
7000km -nel sajnos elkezdodtek a problemak, valami kopogo hang kezdett jonni a motorterbol, amit szerintem (szinten gepjarmu kereskedessel foglalkozom,vegzettsegem szerint is szakmabeli...) a hidrotokek okoznak.
A szervizben eloszor "nagyvonaluan" felajanlottak ,hogy lecserelik az olajat az en koltsegemre , hatha elmulik.
Mire kozoltem ,hogy ha ugygondoljak lecserelhetik (tipikus karmentesi technika) , de mert nem olajcserere jottem , hanem a hangot eltavolittatni , az o koltsegukre.
Le is csereltek , de a kopogas maradt ez utan kovetkezett az igeret a hidrotoke cserere ami raktaron nem leven megrendelesre kerult , es kozoltek , hogy addig nyugodtan jarjak a csorgos autommal.
Dehat ha ilyen hangot akarnek hallani , akkor MTZ traktort vettem volna, vagy egy 20 eves Ladat, ugyhogy csereautot kertem amit megtagadtak azzal ,hogy ilyen esetben nem jar.
Ezek utan errol lemondtam ha ez ilyen szegeny haz es olyan vevonek nemadnak csereautot aki mar 2 kocsit vett toluk akkor legalabb egy camping biciklit adjanak , de azt sem adtak.
Azota mar megvolt a hidrotoke csere is, de a szerviz sajat bevallasa szerint is meg mindig rossz , es majd jon vmi specialista (biztos Stallone nagy fulekkel ) aki majd meghallgatja, hogy mi lehet a baj , de talan a hengerfej , de azert nyugodtan jarjak tovabbra is a traktorommal.
Tobbszor kertem ,hogy adjak irasba, hogy feleloseget vallalnak azert, hogy ilyen allapotban hasznalom az autot , amit rendre megtagadtak.
Igazabol nem is az autora haragszom , hanem a cegre , ahol magas ivben szarnak az ugyfel fejere , es a Peugeot Hungaria akarja ezt igy , ugyanis veluk is beszeltem.
Nincs azzal semmi baj , hogy egy jarmu elromlik, mert majd megcsinaljak , de az eljaras amit kozben tanusitanak , elkepeszto.(es meg nincs vege az ugynek)
Lehet, hogy tul nagyok az igenyeim , ehhez a ceghez kepest, de akkor ezert nem fogok tobbe Peugeot-ot vasarolni.

Update 2.

Hosszu kinlodas, sikertelen probalkozasok sora utan vegul 7000km-nel motort csereltek, a regit pedig visszakuldtek az anyjanak francia orszagba.
Sajat bevallasuk szerint sem tudtak mi okozta a kopogast, de miutan a regi motoron mar mindent kicsereltek ami csak eszukbe jutott, tobbszor szetszedtek mindent megmertek rajta majd osszeraktak es nem lett jo, mas megoldas nem maradt.

A masodik motorban azota mar kozel 50.000km van, es normalisan mukodik.

- ok sem tudjak mi , talan valami harkaly familia koltozott a motorterbe. (motor) - Hatso kipufogodob bilincse 3x - Potfeklampa buraja berepedt (de lehet, hogy szetfagyasztottam) -

Peugeot Xevico Nyiregyhaza.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2005
Előző autója? Peugeot 306 Következő autója? nemtudom , talan egy BMW , vagy valami japan Toyota, Honda ....
Verdikt (7.4/10)

Peugeot 307 2000 (2000)