Autók » Peugeot » 207 (2006)

207 1,4 Trendy classic (ET3 J4 motor) 90Le

Döglesztő szalamankai narancs

A Hdi 1,6 Riviera után! 1,4 Trendy 90 Le, Classic, benzines.
Lehet mondani, egyáltalán nem gondoltam, hogy francia autónál horgonyzok le. Nem mindig sikerül úgy ahogy az ember tervezné. Trabant, Wartburg, Zsiguli, Suzuki után Pug 1,6 Hdi. Most meg ez a döglesztő szalamankai narancs szín.
Igaz azt irom mgérte az árát , de egy kicsit magasnak tartom(3,6 mHUF) Ezét persze alap ABS + fedcomp, metalfényezés, 6 légzsák, sebességarányos szervókormány, RD4 rádió, 6 hangszóró, manuál klíma, állítható vezető és utasoldali ülés ( ez tán felesleges is), központizár-riasztó, elektromos gyermekbiztonsági zár, elektromos tükör mozgatás, fűthető tükrök, ködlámpa, mozgásra záródó ajtók, ez jó, de ami igazán bosszantó , de nagyon hasznos lehet az a tilinkózás, ha nem kapcsoljuk be a biztonsági öveket. Ez nem hajlandó feladni sőt egyre hangosabb, követelőzőbb, végül őv bekapcs.
Mondhatnám színre vettük meg. Praktikusan, mivel többnyire ketten utazunk ( a gyermeksereg sajna-hálistennek felnőtt), így nem olyan feltünő, hogy hátul szűkösebb a hely. Néha persze öten is utazunk, még belefér rövid úton.
Motor, váltó. A 90 Le elegendő az 1149 kg mozgatásához. Gyorsulási versenyre ugysem kell mennem , mivel nem is hívtak. Úgy 2500 RPM-től egyforma a gyorsítása ez a nyomatéki görbéből is látható. (Egyforma lassú :D) A váltó sokkal finomabb mint a 307-nél volt. Lehet mostanában nem is vágyunk más autóra.
Még ugyan kevés km van benne, de nem igazán "kímélem".
Talán itt nem történik kézifék befagyás vagy lengéscsillapító idő előtti csere.
A sok rezgő műanyag zavar, főleg a kalaptartó. A filc meg baromi drága a "bájlagoláshoz". Talán ha több penzem van nyilván total bőrborítás jut mindenhova, vagy az már egy másik autó?
A középső konzolon is zavart az ezüstös keret visszatükroződése a szélvédő belső felületéről. Megoldottuk egy "ál" szövet kerettel. Szóval kezdi megszeretni a család is.
Azt gondolom, hogy szerencse is kell hozzá, hogy új autó esetén jó szériát fogjon ki valaki. Eddig én elégedett lennék a fentiek szerint. Csakazért is PUG.

- Leálláskor többször előfordult,hogy nem kapcsolt ki a hűtőventillátor és nem csak a 39 C fokos meleg időben, hanem hűvösebb időben is. Újraindítással elmúlt a hiba.

Pug Autósziget Pécs

Fenntartási költség (6) Évjárat 2007
Előző autója? Pug 307 Hdi 1,6 Riviera Következő autója? PUG, ha igen
Verdikt (6.9/10)

Peugeot 207 2006 (2007 - 2007)