Autók » Peugeot » 206 (1998)

206 1,9 Diesel

Pénztárcakímélő pofás darab!

Olvastam valakinek a hozzaszolasat ebben a motorkategoriaban miszerint a baratnojenek ilyen autoja volt es allandoan melegedett amikor egy "dombot" kellett megmasznia es telen a hidegben allandoan lefullad. Egyik esetben sem tapasztalok hasonlot pedig Ausztriaban elek az alpok "tetejen" igy van emelkedo boven(nem melegedik) es hideg is telen (nem fullad le). A teljesitmeny sajnos valoban hagy maga utan kivanni valot ugyanis a 70 loero itt a hegyekben kevesnek bizonyul de vegyes fogyasztasa 5,0-5,5 liter ami karpotolja a lomhasagat. Osszesitesben az auto negativ tulajdonsagai: kis csomagter, kis belsoter keves loero.

- Az autot viszonylag dragan, azaz 5000 euroert vasaroltam 9 evesen, 120 ezer km-ben ausztriaban egy hasznaltauto kereskesesbol. Azon nyomban felhivtak a figyelmemet ra, hogy a vezermuszijat ki kell cserelni. Habar egy ev alatt 35 ezer kilometert tettem meg az autoval a vezermuszijon es a fekbeteteken kivul mast nem kellet cserelnem rajta. Olajat minden 6000km-ben cserelek, biztos ami biztos.

Sajnos anyagi lehetosegeim enyhen szolva korlatozottak, igy a Graz-i (Ausztria) Peugeot markaszerviznek a 700 euros arajanlata a vezermuszij cserere kisse abszurdnak tunt. A muveletet igy egy nyugdijas szaki vegezte el feketen, 200 euroert es mar 30000km-t futott gond nelkul.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1998
Teljesítmény (5) Km vásárláskor 120000