Autók » Peugeot » 206 (1998)

206 1.4 Hdi

Mosoly a benzinkútnál (is)

2006 májusában vettem át az autót. Mindenképpen dieselt szerettem volna, a lehető legkevesebb fogyasztásút, 3,2 millió alatt, klímával. Más szinte szóba sem jöhetett, minden más jóval drágább volt abban az időben, de nem is volt ellenemre a választás, mindíg is tetszett a kis Pug 3 ajtósban és végre ugye 2005-ben Mo.-is kapható volt dieselben. 1 év alatt 70 ezer kilómétert mentem vele, azt nem mondom, hogy hiba nélkül, de elégedetten. 31 ezer km-nél elkezdett rángatni, másnap már be sem indult. 1 órán belül megérkezett az Asistance (jan. 1., reggel 8 óra) egy full extrás 1007-essel, mint csereautó, az enyémet elvitték, rá 4 napra lett kész, persze ingyen. Kényelmesnek nagyon az elöl, nem érdekel milyen hátul. Az ülések oldaltartása már ennél az évjáratnál nagyon jó, a futómű átlagos, sokat javult az évek során. Persze a váltó siralmas, mit minden Pugban. A motorja pedig tökéletes. 8 szelepes motor révén nagyon tanítható, ha sokat nyomod, gyorsabb lesz. A sajátommal óra szerint tartósan 180-at megyek, vezettem egy másikat alig köhögött 160-al. A fogyasztásra egy szó se lehet, kva jó. Ha nem nyomod szinte termeli a benzint (4,5l), ha meg nyomod mint áááálat padlóig akkor eszik hatfelet. Nyomatékos, nem sokat kell ezért váltogatni, 950 kg-hoz 160 nm bőséges. Hangosnak egyáltalán nem hangos, nem varrógéphangú. Valami kis kopogás persze van már 70ezer km-nél az utastérben, de ám ennyiért legyen. Ez már kiforrot, megbízható, alkatrész olcsó. Egyáltalán nem bántam meg a vételt, sőt. És ha bármilyen kétely is felmerülne, a benzinkútnál kifelejövet ahogy ránézek mindíg elmosolyodok.... És ez a mosoly sokat ér....

- bal oldali bajuszkapcsoló cseréje 10.000 km-nél - garanciában
- vmi üzemanyagvezeték cseréje 31.000 km-nél - garanciában