Autók » Peugeot » 206 (1998)

206 CC 1.6 16v

Kabrio feeling-megfizethető áron

Nehéz nem elfogultan,nem érzelmektől mentesen beszélni egy ilyen autóról.Soha nem akarok/akartam beállni a szürke autótulajdonosok közé.Elhiszem,hogy jó autó a "tália" a "limpi",meg a "wagonérpozitív" de nem érzek irántuk birtoklási vágyat.Nekem kell ,hogy több legyen egy autó mint egy eszköz ami elvisz A-ból B-be.Ráadásul ugyanolyan áron.Előre is bocs,ha esetleg "nyálas"-ra sikerül-megpróbálok a földön maradni.
Szerintem a lényeg:a kabrió feelinget egyszer mindenkinek át kell élni.Magával ragad,egy kicsit(lehet,hogy ez hülyén hangzik) mindenki felett érzed magad.Ha épp lenyitod,vagy felzárod a tetőt azt csak irigykedő-kiváncsiskodó szemek kereszttüzében teheted-és az megadja neked a napi boldogsághormonadagodat.Garantáltan.
A formája szerintem kortalan:lendületes formák,finoman agresszív megjelenés;mindez mégis kicsit olyan "csaj"-os.Talán mert a legtöbb ilyen autóban napszemcsis,szolibarna,csuris cicababa ül.Meg is értem:nagyon könnyen vezethető az autó.A kuplung vajpuha,a szervó is csekély erőt igényel,minden kezelőszerv kézreáll-otthon érzi magát az ember benne.Csak az a jellemzően "pözsós" nyiszogás tűnik fel néha-néha benne;ami persze szakértő fülek közelében nyomtalanul eltűnik.A tető nyitása-zárása akadás,recsegés-ropogás nélkül működik.A sérült autóknál ez nem mindig megy zajmentesen(hála istennek az enyém sérülésmentes).A csomagtér példás a maga 410 literével,persze,ha a tető fel van hajtva.Lenyitott állapotában inkább a csomagok berakása jelent problémát.Ilyenkor a hátsó ülésre dobtam be a cuccokat. Az utastérnek a nagy előnye egyben a hátránya is;négyszemélyes-a Tigra Twintop-al,Barchettával,Mx-5-el,és a Merci SLK-val ellentétben.Kétszemélyes üzemmód kikályi;Kényelmes-jó oldaltartású ülések,szép informatív műszerfal,ideális pedálok közötti távolság ,lenyitott tetőnél a teljesen a fej fölé nyúló szélvédőkeret-ami tökéletesen eltereli a szelet.Ugyan a négyszemély inkább rövidtávra szól,mert akkor senki sem ül kényelmesen-de legalább a lehetőség adott.Meg a sok nagytudású droid megállapítása a hátsó ülések méretéről.Ez a legidegesítőbb...
A motor-hát hogyismondjam-egy kicsit gyengécskének tűnik(De lehet,hogy sokáig voltam CRX tulajdonos,és egy kicsit magasan van ebből a szempontból a mérce).1600ccm 16v 110Le az 1140kg-os üres tömeghez elég, de kirobbanó dinamizmust ne várjunk tőle-de nem is akar igazán gyorsan menni az ember vele.De ne gondoljuk azért azt,hogy ne felelne meg szinte bármilyen közúti helyzetben(előzés,nagyobb sebességű utazás).Mindezek mellett a fogyasztása nem horror:
Város nyáron:7.1 L
Város télen:10-11 L (Rövid utak max 5km egyszerre.)
Főleg városban használom,de most halottak napján megtett 252 km út során (a fedélzeti számítógép pillanatnyi fogyasztását sűrűn figyelve)70-110 km/h-s sebességnél már-már dízelautós fogyasztást mértem:4.8-as átlag!!!(12.15 Litert tudtam tankolni).A 2.0-ás motort sokan(szakemberek és tulajdonosok is) szidták.Nagy az olaj és üzemanyagfogyasztás +8km/h végsebesség -állítólag az oroszlános márka legsz... ööö... szóval a legnemjobban sikerült konstrukciója-máig rakják a 407/307-be.Az első autóm amire nem költöttem százezreket-és ez mértéktelenül boldoggá tesz;olaj+szűrők+egy darab ablaktörlőlapát tartó kar.Csak eljött az idő,hogy megváljak tőle-a második gyermekünk érkezését az autócserétől tesszük függővé.Az interneten hónapok óta hirdetem-várja új gazdiját.Úgytűnik kinőttük... ...sajna

- Egy db ablaktörlő kar-3700 Ft.

Egy jó tanács mindenkinek;
Bemenni egy márkaszervízbe,beszélni egy szerelővel(feltenni az ominózus kérdést:maszekot vállalsz?).Az esetek 98 %-ában szakképzett szerelő(aki amúgy is csinálná) baráti áron,rövid időn belül minőségi munkát végez...

Fenntartási költség (10) Évjárat 2002
Előző autója? Mégane 2003 Következő autója? Vectra C,307 CC,Mégane ll,Mondeo?
Verdikt (7.9/10)

Peugeot 206 1998 (2005)