Autók » Opel » Vivaro (2001-2014)

Vivaro 2.0CDTI TECHSHIFT

Aztakutya...

Talán az első az országban, ami TechShift váltóval jött ebből a szériából. (Az Opel nem tudott tesztautót mutatni. Megnyugtat, hogy a Renault sem...) Az első pár alkalommal jó nagyot tapostam a bal padlólemezre:-)))) A 2.0 CDTI motor iszonyat nyomatékos, a váltó elég jól hozzá van hangolva. Az 1.9-eshez képest sokkal rugalmasabb. A 6. fokozat nem 300-at, hanem a dupláját ejti, viszont innen is lehet elég szépen gyorsulni.Fogyasztása igencsak meglepett, semmivel nem eszik többet, mint a kéziváltós 1.9-es. Érzésre ugyanaz a két autó, hiába az átfésült külső és motorpaletta, a lényeg nem változott. Kényelmes, hosszú távon is jó vele utazni. (a megtett km egy hét termése.) Néhány bosszantó dolog, ami miatt egy kicsit neheztelek az OPEL-ra:
A komfort üléskénr szállított ülések nem tartalmaznak kar és deréktámaszt, holott ezt kifejezetten kértem.
Az ajtón a könyöklő bosszanóan messze van, ez a korábbi típusnál is így volt. A bal kéznek ez már azért hosszabb távon fárasztó.
A kormányt nem csak ki-be, hanem föl-le is jó lenne állítani.
És akkor az automata váltó:
Ez olyan vegyes szerkezet: lehet hagyni, hogy dolgozzon, illetve bármikor utasítani lehet a váltásra. Itt jegyzem meg, hogy "hülyebiztos," mert kézi üzemben is vált, ha a motor fordulata túl magas, vagy alacsony. kb olyan érzés, mint ha kézzel váltanék. A téli üzem nagyon tetszik: alapból kettesből indul, a kuplungot meg olyan finoman engedi, hogy lábbal sem lehetne.
Igazán még nem hajtottam meg, a kíváncsiság miatt elmerészkedtem 3000 fordulatig hatodikban. 160 km/h, ami egy teherautótól bizony nem semmi teljesítmény. (az 1.9-es 140-et megy ugyanennél a fordulatnál.)

Bővebbet később, több tapasztalattal

- Még semmi