Autók » Opel » Vectra (1995-2002)

Vectra 1,6 CD

Én szeretem!

Annó Xedos 6-os mazdát terveztem venni így kicsit ellentmondásos, hogy most mégis egy saját B Vectráról írok ítéletet. De nem bántam meg hogy ezt az autót vettem. Sikerült egy sztem nagyon jó állapotút és felszereltségűt kifogni! ABS 2 légzsák, 4 el. ablak, el tükrök, digit klíma, 10 hangszórós hifi és kormányról vezérelhető rádio.
Nagyon meg vagyok elégedve a géppel! Megszerettem! Városban és városon kívül egyaránt rendszeresen megyek vele. Érdekes mód nagyon stabilan beállt a 7.5-ös fogyasztásra. Városban ez sztem teljesen jó. Városon kívül is ha a tempót nézzük!
Persze vannak hiányosságai ami az előző családi Corolla után hiányoznak. Pl ablaktörlő intervallum állítása és a hátsó ablaktörlő. Persze ez sedanokon nincs is!
Szüleim panaszkodtak arra, hogy rosszul érzik benne magukat ha hátul utaznak! Ezt én annak tudom be, hogy az autónak elég nagy az önsúlya és mivel picit lágyabb a rugózása így könnyen tud bólintani és ez városi araszolgatásnál nem a legelőnyösebb!
Ami ennél az autónál még viszonylag sok szokást igényel azok külső visszapillantó tükrök. Elég kicsire sikeredtek!
A csomagtartót ha becsületesen megpakolja az ember (mivel fér bele cucc rendesen) elég nehéz hátúról kibányászni a holmit!
Menettulajdonságokról annyit, hogy ezzel az 1.6-os motorral nem feltétlen egy erőművész ez a gép, de azért lehet vele haladni becsületesen! Ennek is mint annyi más autónak kell egy kis fordulat hogy elkezdjen élni. Ha egyedül megyek vele minden további erölködés nélkül lehet váltani 1500-as fordulatnál. Már már dizeles feelingje van. És simán viszi. De ha egy kis erő is kell akkor nem árt 2500 fölé tornászni a fordulatot.
Úgy tudom ezeknél a motoroknál van valamennyi bekalkulált olajfogyasztás. Nekem ez 7000 megtett km alatt kb 3-4 decit jelentett! Különösebben nem idegesít!
Összeségében nagyon kellemesen csalódtam ebben az autóban. Tudja amit kell. Ha az kell röpülni is lehet vele.
Én csak ajánlani tudom mindenkinek bár nagyon oda kell figyelni, hogy melyiket választja az ember!

- Az irányjelző kapcsolója eltört. Jobbra indexelés után automatikusan felkapcsolta a reflektort! Elég idegesítő hiba volt! 2500 Ft-ért vettem bontóból kapcsolót! Azóta tökéletes!
- Ablakmosó szivattyú tönkrement (így vettem). 1400ft volt az új!
- A fedélzeti számítógép kijelzője hibás (szintén így vettem). Bontóból 25.000 lenne!
- Szélvédőt kellene rajta cserélni, mert teljesen el van keresztben repedve. Szerencsére alul így nem zavaró! 15.000-ért tudnék újat hozatni! A szerelés áráról nem tudok még árat mondani. Digit klíma kijelzőjében az izzó kiégett! Párszáz ft-os tétel volt.

Eddig mindent javítást magam végeztem. Ha nagyobb gond lesz autószerelő barátomhoz viszem. Remélem nem lesz rá szükség!!!

Fenntartási költség (6) Évjárat 1997
Előző autója? Corolla Következő autója? Mazda 3, Mazda 6