Autók » Opel » Vectra (1995-2002)

Vectra 2.0 16V CARAVAN

Alattomos dög

Az előző autóm is Vectra volt egy 1991-es 1,8-as fapados. Azt imádtam. Soha semmi baja nem volt. a 16 évéhez képest még ma is tetszetős, dinamikus autó. VISSZA AKAROM KAPNI!!!! Megbántam hogy eladtam, és helyette megvettem ezt a dögöt! Megvettem, mert csak 8 éves, extrás, kényelmes és kombi, meghát az ember mindig másra vágyik. Gondoltam családi autónak tökéletes lesz. Mivel az előző Vectrám maga volt a tökély, csakis Vectrába gondolkoztam. Más szóba se jöhetett. Gondoltam csak jobb lehet a fiatalabb. Most megtanultam egy életre, ha valami jó, és olcsó fenntartani akkor azt nem szabad eladni. Már az is gyanús volt, hogy a régit az interneten meghirdettem és nem bírtam a telefonokat felkapkodni annyian kerestek. Egy hét alatt eladtam. Én hülye. Megvettem a dögöt, persze eleinte nagy boldogság, milyen szuper elektromos kütyü stb. A kötelező szervíz kb 4-szer annyiba került mint a másikon, már ez is fájt. Azután a kilóméter óra 153 ezer helyett egyik percről a másikra 199 ezret kezdett mutatni. Most nem tudom menyi van benne, de azért ez szörnyű érzés.Jelenleg nem mutat értelmes számot, remélem csak valami kisebb problémája van... HA-HA. Utánna az alapjárat kezdett ingadozni.. Ez rossz volt mert lámpánál mindig leállt, leesett a fordulat. Elvittem szerelőhöz piszkálgatták, most már nem áll le, inkább túráztatja magát. Ez főleg akkor kellemetlen, ha melletted mondjuk egy bömös áll, benne kopasz kigyúrt fickókkal.Induláskor persze baromira lemaradsz mert tetű lassan mozdul meg. De ez nem probléma, az csak most jön.kb 2000 km után gondoltam megnézem eszi-e az olajat. Ez nem eszi, ez issza. A nívópálca csont száraz volt!!!! Azt hittem szívrohamot kapok, hát hova a francba tett 5 liter olajat? Megzabálta a dög. A motort meg kellett gyűrűzni szépen a hengerfejnél is kellett valamit matatni. ez nekem 200 ezer forintba fájt. Ha már ott voltak akkor kifugótorok tömiítés csere is.. A szerelő mondta is, hogy ezeknek ez a baja, de ne izguljak, jó kis autó ez, ilyen problémája majd kb 10 év múlva lesz, addig csak apróbb javítások lesznek rajta. Hát köszönöm szépen, az A vectrám 16 évesen kevesebbet volt szerelőnél, mint ez 1 hónap alatt. Ja és annál a szerelő azt mondta, hogy még soha nem látott olyat, hogy megkellett volna gyűrüzni, azt se tudja hogy néz ki a motorja szétszedve. Én hülye hülye hülye. Megbántam hogy megvettem. Ráadásul hitelre

- a motort megkellett gyűrüzni, a hengerfejet is babrálták

opel szervíz Debrecen

Fenntartási költség (5) Évjárat 1999