Autók » Opel » Omega (1994-2003)

Omega 2.2DTI

AKÁR EGY TÚL JÓ CSAJ : SOKAT KELL RÁ KÖLTENED DE NEM BÍZHATSZ BENNE

Jó áron vettem az autót és mivel szeretem a nagy kényelmes és biztoságos autókat rögtön gondoltam hogy nagyon fogok rá vigyázni és karban tartom.Nagyon szerettem az elején de tudtam hogy majd költeni kell rá.
Sajnos a vétel után 2 hétre jellemzően március 15-én le is robbantam vele és trailert kellett hivnom. Itt még megvolt bennem a lelkesedés szeretem az Omegámat jól megy nagyon jól fogyaszt és kényelmes. De ahogy telt múlt az idő szinte minden hónapban előjött valami nyáron a víz melegedett a klíma nem volt tökéletes..szóval végig stresszeltem minden hosszabb utat nehogy történjen valami amikor együtt utazunk kis családommal. Elég sokat megyek egy év alatt több mint 30ezer kilomértert tettem bele de nem nyomom túl nagyon neki nem is olyan fajta
..aztán a tél beálltával elkezdődött a reggel-nem-indul történet. A nagyobb mínuszokban volt hogy 10 percen keresztül is indítottam mire végre beindult.Egy kicsit belefáradtam ebbe az autoba...
Nekem komoly csalódás és a legelszomorítóbb hogy a sok szervízköltség ellenére sem bízok benne és nem mernék vele mondjuk Horvátországba elindulni.
A szerelőkről csak annyit hogy nincs velük semmi bajom de egyik szerelő sem volt lelkiismeretes és nem nézte át az autót rendesen. Az utolsó porlasztócsúcs cserét nem éreztem indokoltnak mert azért vittem oda az autót hogy nem indul jól reggel és ezt a berregő hangot adja..szóval 200ezer forint kifizetése után még mindig fennáll ez a probléma.Ez is késztetett arra hogy ide írjak és megosszam gondolataimat az autóról.
Nem fogok többet idős dizelt venni az biztos...

- 2012 március Auto vétel - A vételkor az első szerviz (olajcsere,szűrők cseréje ,futómű beállítás ,kipufogó hegesztés ) : 45 000 ft - 2012 március 15. - Főtengely ékszíjtárcsa csere : 70 000 ft ( trailer a szervízbe 15 000 ft ) - 2012 Április - Klímafeltöltés : 10 000 ft - Üzemanyagcsőcsere : 11 000 ft - 2012 Május : - Termosztát szervíz , ékszíj : 25 000 ft - 2012 Junius : - Travez gyűrű csere javítás : 60 000 ft - 2012 Augusztus : - Generátor felujítás : 30 000 ft - 2013 Február : - Porlasztócsúcs csere és adagoló tisztítás : 225 000 ft - - Összes szervíz költség egy év alatt : 431 000 ft - - A kocsi továbbra is nehezen indul reggel ( kb 4-5 perc ) sőt néha melegen sem indul elsőre. A motor 2000 fordulat felett pedig (ad-hoc módon de azért elég gyakran ) egy berregő hangot lehet ad.A motor teljesítménye ezzel egy időben nem romlik viszont idegesítő.Van aki azt mondja valamelyik csapágy időnként berezonál ne foglalkozzak vele de ez nem nyugtat meg. Izzítógyertyát a szerelők szerint nem kell cserélni ennek ellenére nem indul jól az autó és ezt a másik hibát sem képes senki megjavítani.Időnként előfordul hogy meghülyül a komputer de ez még ritka...a váltóval -lekopogom- még nem volt probléma.Olajat , vizet nem veszti.

Fenntartási költség (1) Évjárat 2001
Előző autója? Laguna kombi Következő autója?
Verdikt (2.8/10)

Opel Omega 1994