Autók » Opel » Corsa (2006-2014)

Corsa 1.3 CDTI (90 Le) Cosmo

Dögös kis gömbike :)

KINÉZET:
Kivülről az autó nagyon dögös, fekete 3 ajtós, Sport & Stílus csomaggal. Kanyarban a széles kerekek és az ültetés miatt nagyon kapaszkodik. Élmény vele a kanyarodás. :)
Aki vacilál a Sport & Stílus csomag mellett, 11.000 levezett km után bátran ajánlom. :) Kicsit ráz, de messze nem vészesen.

Belülről a Cosmo felszereltség miatt rendkívül kellemes, imádom a félműbőr üléseket, amik ráadásul számomra nagyon kényelmesek is. :) Általában másoknak is szokott tetszeni, kivéve a nagyobb termetű embereket, nekik nem kellemes a kagylósított ülés.
Az oldaltartás amúgy nagyon rendben van.

MOTOR:
A 90 lovas dízel ekkora autóba szerintem nagyon kell (a többi kicsi a kasztnihoz).
Előzni nagyon jól lehet a nyomaték miatt, szépen ugrik.
A lámpás gyorsulásokat érdemesebb kerülni, ahhoz kevés az ereje.
Autópályán jól lehet vele haladni, 180 km/h volt a max óra szerint, többször ezt nem is próbáltam ki. :)
Összességében a motor nagyon kellemes, hétköznapi használatra tökéletes. Városban, autópályán egyaránt kellemes társ. :)

ZAJ:
Dízelesen kerreg, gyorsításkor bizony van hangja, viszont autópályán alig hangosabb, mint városban, hangfelemelés nélkül lehet beszélgetni mellette. :)
Ahhoz képest, hogy dízel, nem zavaró.
Ami kellemes meglepetés volt, télen, minusz fokban, hideg indítás után sem kellemetlen a hangja.

FOGYASZTÁS:
Városban: 6.2-6.4 l
Országúton: 4.0-4.2 l
Vegyesen: 5.5 l

MEGÉRI?
IGEN!!! :)

- Apróságok:
- - az antenna jelerősítőjét garanciában cserélték
- - az ülésmagasság néha magától leesik, 2-3 hetente egy karhúzás, és kész is, télen pedig még nem jelentkezett a hiba
- - enyhén recsegő ajtók
- (Utóbbi kettő tipikus D Corsa betegség, ezekre szinte mindenki panaszkodik a fórumokon.)

Opel Tormási

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Előző autója? Következő autója? Még elválik :)
Verdikt (8.3/10)

Opel Corsa 2006 (2006)