Autók » Opel » Corsa (2000-2006)

Corsa 1.2 Elegance

Megbizható bevásárlókocsi

Nagyon kényelmes elöl elég hely van nagyobb embereknek is. Viszonylag hálás anyagokkal dolgoztak nem kezdett el semmi megkopni. A beltérel semmi gond.
Hátul kicsit sz?kösebb a hely, de rövidebb utakra 4 ember is befér.
Csomagtartó megfelel? mért? jól lehet pakolni (f?leg a függ?legesre állitható hátsó üléstámlákkal)
Az 1.2-es motor városban elég nem egy villám, de lehet vele dinamikusan közlekedni. Hegyre fel elég lomha, és pörgetni kell.
Ha a klima be van kapcsolva nagyon lustává válik. Megéri kikapcsolni a nagyobb el?zésekhez (turbó gomb nyáron).:)
Sok jó tárolórekesz van különösen praktikus a napszemüveg tartó a fej fölött.
A lámpák fénye este kicsit gyenge, de nem vészes.
130-140-es utazótempóra alkalmas, de kicsit zajos.
Hátsó dob-fék nagyon gyenge mintha nem is lenne. (simán el lehet indulni kézifékkel ugy hogy észre sem veszi az ember)
Lejt?n parkolásnál lehet gond jobb sebességben hagyni. (miel?tt bárki hörögne utána lett állitva, de nem segitett)
Összességében azért szerettem, mert nem hagyott cserben nem volt vele gond, és viszonylag jó áron lehet hozzájutni.

- Inditómotor (garanciális vétel után 3 nappal) (kaptam cserekocsit 1 nap alatt megvolt)
- Ablakmosó pumpa eltöm?dött (cserélni kellett felszámolták a mosólöttyöt jó drágán)
- 2 és fél év után az els? fényszórók kiégtek aztán amikor kicseréltem elkezdett tejesedni meg hol ment hol nem ment télre le kellett cserélni. Darabja 40eFt!! (csak egészben)
- Gyakorlatilag semmi mással nincsen gond. A sebváltó kezd nehezen járni, de az elméletileg tipushiba és max 10eFt a javitása.

Schiller Opel Váci út

Fenntartási költség (3) Évjárat 2001
Előző autója? Következő autója? BMW118d
Verdikt (5.3/10)

Opel Corsa 2000 (2000 - 2006)