Autók » Opel » Corsa (1993-2000)

Corsa 1.0 12V

A kis pörgős

Én olvastam az itt leírt ítéleteket és ez alapját választottam ki a kis kedvencemet az Opel Corsa 1.0 12V-t! Ez lenne családunkban a 3. Opel de nagyon meg vagyok elégedve vele! Édesapám kezdte egy Opel Ascona-val 7 évesen vette és 22 évesen adta el, nem mintha nem lett volna rá pénze, kutyabaja nem volt kereskedést alapított ezért vett egy Opel Astra Combit! Utóbbiban 286000 km-van és meguszta egy vízszivattyúval! De ami lényeg megvettem a kis kedvencem nagyon jól néz ki! Fekete (metál igaz egy picit körülményes a mosása de ez a szín miatt van) 3 ajtós van benne ABS (ami már kimentett 1-2 helyzetből) EPC, Klíma 4légzsák! Irják itt nekem hogy irjak jó és rossz tulajdonságot de rosszat nem tudok irni! Talán annyit a kipufogó hamar rozsdásodik! Lehet a katalizátor miatt! Ugyanis rendesen csorog a víz belőle. Nem egy versenyló de nem is azért vettem mindennap nyíregyházára járok dolgozni kb 120km oda-vissza és kijön 5,5-ből! Ebben döntőrészt országut van. Szóval megvettem a kicsikémet és rá egy hétre kigyulladt egy sárga lámpa! Majd kialudt! Ez kb 7 szer ismétlődött majd gondoltam laikusként megnézem mi a probléma! Minden rendben! Aztán az ismerősöm (akivel eggyütt járok dolgozni) mondta nézessem meg a kipufogót ott lessz a bibi! Oké gondoltam otthol aláfekszek és mégnézem mi lehet, erre a középső dobon felfedeztem 2-3 kissebb nagyobb lyukat! Én ugyan nem tudtam hogy néz ki egy GYÁRI ismétlem GYÁRI kipufogórendszer de biztos nem ugy mint ahogy az nézett ki alatta! Valamelyik bal f*sz ugy heggesztette össze a 2db csövet aminek elvileg egymásba kellene csúsznia hogy kb 60fokos szöget zárt be! Na nem érdekelt mondtam az asszonynak uj középső dob kell meg is vettem ki is cserélték és azóta meg se nyekken a sárgalámpa! Azóta semmi baja nincs! Olvastam róla sok rossz kritikát de nálam semmi nem jött be! Akinek teljesítmény kell az vegyen A8-ast 4.2-st irassan a nevére és talnkolja! Én bátran merek előzésbe kezdeni igy is nem kell neki lendület mint ahogy olvastam az egyik kritikában! És az minden pénzt megér mikor a csúcsforgalomban mint egy kis fullánk haladok a kocsik között és az összes nagyvérű a hátam mögött villog és nyomja a dudát! Bevallom 130-nál többet nem mentem de nem is kell mert ugyis drága a bűntetés elvisz A-ból B-be és a munkahelyről kiérve nem kell azon töprengenem beindul e! A másik autóm (Skoda Forman) 14szer hagyott ott 3000kmen belül a horribilis fogyasztásáról városban 12liter ne is beszéljek (skodálatos)! Harmadszor sem csalódtunk a márkában! Mert egy OPEL SOSEM KOP EL!!! Akik meg akarnak kalandot vegyenek trabantot! Én az OPEL nél maradok! A *uzuki a ti autótok! Nekem Opelem van és lessz is!!! Magyarországon az a baj hogy mindenki 2számmal nagyobb kocsival jár mint amit megengedhet magának amíg lesznek ilyen emberek lesznek nagyvérű autók és amíg nagyvérű autók lesznek mindig meghal valaki!

- Kipufogót cseréltem! 12000ft munkadíjjal

Simon Tamás Mátészalka (postagarázs)

Fenntartási költség (9) Évjárat 2000
Előző autója? Forman Következő autója? CSAKIS OPEL
Verdikt (7.8/10)

Opel Corsa 1993 (2000 - 2000)