Autók » Opel » Combo Tour (2001)

Combo Tour 1,6 SE

Kifizetődő családi gépkocsi

Családi személygépkocsinak használjuk.
Első hazavitelkor meglepődtek a családtagok, de hamar megszerették. Általában bevásárlásra és kirándulásra, rokonok felkeresésére használjuk, amire jobb nem is lehetne. Különösen a tág csomagterét szeretjük, de előnyösnek tartom a hátsó ajtók alatti lökhárítót is, ami valóban nagyon erős, jól védi a járművet és pakolásnál nagyszerű segítség. Kielemkedően jónak tartom a tárolóhelyeket és méreteket, pl. a vezető ülés fölötti térképtartót, a rugalmasan alakítható csomagteret.
A menettulajdonságait jónak tartom, a fogyasztásával - méreteihez és alakjához viszonyítva - elégedett lehetek, mert hosszú utakon nem fogyaszt többet 7,5-nél. Autópályán ahol megengedett, ott tartósan és stabilan elmegy 140 - 150 körüli sebességgel, amit biztonságosnak és elegendőnek tartok, és ilyenkor alíg nő meg a fogyasztása. Jól jönne elöl egy középső könyöklő, és hiányzik a bal első ajtó fölötti kapaszkodó.
Mivel ritkán járok autópályán, néha kijelez a kipufogógáz analizátor. Ilyenkor pár kilóméteren át hármasban pörgetem, majd utána minden helyreáll.
Az üzemanyagkijelző aránytalanul jelez.
Nagyon nehezen szoktam meg a hátsó ajtók ablakait, a középsó oszlop sokat vesz el a kilátásból. Ez nagyobb figyelmet igényel előzésnél és különösen tolatásnál.
Kezdetben okozott is koccanást a póznával, de a bivalyerős lökhárító mindent felfog!! A kissé keménynek mondott ülések kifejezetten előnyösek, jó támaszt nyújtanak hosszabb utazáskor. Jól állíthatók. A sokak által lomhának nevezett 8 szelepes motor cseppet sem fog vissza. Lámpánál a többiekkel együtt tudok indulni, a legcsekélyebb hátrány nélkül. De nem is "rodeózok".
Az izzók elég nehézkesen cserélhetők.

- Garanciális időben romlott el a kipufogógáz-szabályozó rendszere, összetört a kerámiabetét. Szó nélkül kicserélték.
- Ugyanakkor javítani kellett a hátsó szélvédő szelepet, és az első lökhárító alatti műanyag kötény egyik oldala többször is levált.
- A kezelési útmutató tartalomjegyzéke teljesen hibás, nem a megfelelő oldalszámokat írja ki.

Az előírt szervizekre Esztergomba hordtam évente, mivel közel van és jobbak az áraik, de a második év után többet soha. El nem végzett munkát is számláztak, amit még lenyeltem volna, de hazavitel után enyhe lejtőn behúzott kézifékkel visszagurult az üres jármű. Ha véletlenül egy teherautó arra jár, katasztrófát is okozhatott volna a hanyag szerelés. A szomszéd szerelő állított utána.
Legnagyobb sajnálatomra azóta nem merem a szakszervízbe vinni.

Siklósi Bt Pilisvörösvár.
Készséges, megbízható, pontos, korrekt, és mindezt elfogadható áron.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2003
Előző autója? 4 évig gyalog jártam Következő autója? Opel vagy VW