Autók » Opel » Astra (2004-2008)

Astra 1,2 16v; 1,4 16v; 1,6 16v

Szürke barát, aki sosem hagy ott sehol

Négy év alatt 3 Opel... Egy 1,2 16v (G), majd egy 1,4 16v (G), majd egy 1,6 16v (H).
A két G-vel semmil bajom nem volt. Egy vezérműláncfeszítő az 1,2 nél, de garanciában javították. Bár gyorsulása nem volt neki, de hihetetlenül keveset fogyasztott....munkábajáráshoz használtam minden nap 80-100km között 80-100km/h-val ...emlékszem egyszer 880 kmt mentem egy tank anyaggal....az 1,4 már kellemesen ment, de többet is ivott...soha semmi bajom nem volt azonban vele...minden reggel indult és vitt a munkahelyre...aztán jött az 1,6 H, amit nagy várakozással éltem meg. Szép, kényelmes, sok extra és hihetlenül jó fék...van viszont egy gondja, amit nem értek: ha bekapcsolom a klímát akkor egyszerűen nem akar elindulni...a fordulat leesik 500ra és ameddig el nem éri a 2ezret, addig csak nyüszög... (ezt nem tapasztalom a jelenleg feleségemnél lévő 1,4es G-nél)...vagy ennyit tud, vagy valami nem ok...

- 1,2 - nél vezérműláncfeszítő (30ezer kmnél) - 90ezerig hajtottam
- 1,4 - semmi - 35ezerig hajtottam
- 1,6 - semmi - 30 ezernél járunk :)

Opel Ramiris Kisvárda

Fenntartási költség (9) Évjárat 2004