Autók » Opel » Astra (2004-2008)

Astra 1,4 Enjoy (Z14XEP)

SOSEM Kopel

Konkrétan 4 év alatt egyetlen alkalommal volt gondom az autóval, mégpedig 2012 telén (nálam két évesen), amikor is a karter csőbe belefagyott az addig felhalmozódott kondenzvíz (többeknél olvastam hasonló jelenséget, lehet típushiba, vagy nem), kinyomta a nívópálcán keresztül az olajat, szerencsére időben észrevettem, mert úgy haladtam mint egy utasszállító, ami szép vastag kondenzcsíkot húz maga után. Gyorsan félreálltam, gyújtás le, motorháztető fel, kis foltban égett az olaj a lambda szondán.- gondolkodás nélkül bevetettem tűzoltói képességeimet az éppen rajtam lévő pulóverrel =)
Gyors átvizsgálás, h minden rendben van-e, rendben volt. Hívtam fatert küldjön már valakit mert el kellene vontatni a 10km-re lévő városba. Motormosás, olajcsere és újfent "on the road".
Persze ez a történet pont azon a napon volt mikor költözünk fel Pestre, úgyhogy kalandosan indult. =)

Ezt leszámítva az autóval semmi említésre méltó műszaki gondom nem volt, pedig munkához is használtam egy ideig és volt, h 500 km-t mentem vele naponta.

Minden autóra lehet rosszat mondani,h ennyi meg annyi baj van vele, de sok esetben maga a tulaj és a nem megfelelő bánásmód az autóval vezet oda, h lerohad a kocsi alattunk. Írom mindezt csak azért mert egy alsó középkategóriás autótól azért nem lehet prémium minőségű alkatrészeket, anyagokat várni (mert hát lássuk be, olcsó húsnak tényleg híg a leve ) =)
...DE ebben az autóban egyáltalán nem csalódtam, sőt sok kellemes pillanatot okozott már nekünk. =D

Az autó biztosan nálunk marad amíg még tudunk vezetni, másik gépet csak azért tervezünk, mert egy ideje Németországban élünk és innen azért 900 km-t levezetni nem annyira kényelmes ebben, autópályán szépen lehet vele 140 km/h-val haladni kb 4500-as fordulaton.
Nem egy erőgép, tehát ha valamikor is eszedben volt, h te majd az autóddal csapatni fogod, akkor nem ajánlom ezt az autót, de aki normális keretek közt autózik, annak egy kis odafigyeléssel jó gép lesz!!!

- - kartercső befagyott ( ha ezt lehet elromlott alkatrésznek nevezni ) - - olajnyomás kapcsolót kb 2 évente cserélni kell mert csöpög - SEMMI EGYÉB

Én =)

Fenntartási költség (10) Évjárat 2004