Autók » Opel » Astra (2004-2008)

Astra 1.7 cdti G

Morgó csoda

2007 decemberében vettem át az autót. Előzőleg egy Daewoo Lanos tulajdonosa voltam amelyben egy 1400-es benzinmotor volt, ezért most nagy várakozással tekintettem a diesel elé. A motor dinamikája az első benyomásom szerint nagyon jó, bár talán a benzines után nem tekinthető akkora csodának. 2000.-.es fordulattól gyakorlatilag nagyon jól húz a motor, szépen dorombol, zörejek, zajok sem a motortérből, sem az utastérben nem hallhatók. (Most még csak 700 km. van benne...).Jól felszerelten az alapáron meg lehetett venni, plusz a kétéves garancia (a Daewoora 3 évet adtak már 2002-ben...) mellé kisírtam a motorra plusz egy évet. Kb 300 km. megtétele után kigyulladt a kipufogó gázt ellenőrző lámpa, a szervízben megnézettem, állítólag semmi gond, de ha még egyszer csinálja, akkor valami kis kütyüt ki kell benne cserélni.
Nekem nagyon kényelmes,az első tankolást csupán kíváncsiságból ejtettem meg, nem azért mert már muszáj volt, és így ebben a havas, ködös, hideg, sok üresjáratos időben 6.6 l/100 km.-t mértem. Meg voltam elégedve a Daewoo téli 10.2-es fogyasztása után, bár egyébként azzal az autóval sem volt soha semmi gondom. Egyenlőre csak ennyit írok, várom a későbbi tapasztalatokat, de remélem, hogy negatívumokról nem kell beszámolnom. Egyenlőre úgy néz ki, hogy megérte az árát.

- még semmi

opel gemenc szekszárd

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Előző autója? Lanos Következő autója?
Verdikt (8.1/10)

Opel Astra 2004 (2005)