Autók » Opel » Astra (2004-2008)

Astra 1,4 Astra Enjoy Plusz

Kékvillám H.

2007. julius hónapban vásároltam, családi autónak az 1,4-es Astra H. típusú gépkocsit, mely enjoy plusz felszereltségű.
Alapvetően nem rossz kocsi, azonban néhány hiányosságot érdemes megemlíteni.
Sajnos talán opel betegségnek mondható a szélvédők párásodása (Ez a harmadik astrám.) ez engem nagyon idegesít, szeretek a kocsiból kilátni. A tervezők ugyan beszereltek már egy páramentesító kapcsolót, de ez csak addig ér valamit amég megy a ventilátor.
Nekem a 184 cm. magasságomat figyelembe véve kényelmetlen a vezető ülés, képtelen vagyok beállítani, pedig még deréktámasz is van a kocsiban.
A bal első üléstámlához van rögzítve egy könyöklő, mely semmire sem használható, lehajtott állapotban nem lehet tőle sebességet váltani.
Nagyon hiányoznak a kocsiból a tárolórekeszek, még egy mobiltelefont sem lehet biztonságosan elhelyezni. ( Ilyen szempontból az előző két típus sokkal jobb volt.)
A bőrkormány tetszik, mivel kellemes tapintású, a pedálok "lábra-állnak" , tehát nem rossz vezetni, sőt az üléstől eltekintve, nagyon is jó.
Az autó utastere szűk, nincs benne levegő, szerintem az előző astrákban nagyobb volt a hely, a gyári leírásoktól függetlenül.
A csomagtartó kicsi, de ez nem probléma, mert láttam amikor vettem, én választottam nekem pont megfelelő.
A fedélzetiszámítógépnek nevezett több funkciós kijelző, szép és esztétikus, de én olvasáshoz szeműveget használok (0,75), ezért nem igazán látom az idő, hőmérséklet stb... kijelzőket.
A külső visszapillantó tükrök egy kicsit lehetnének szélesebbek, könnyebb lenne a tolatás. Persze van aki csak hátratekintve tolat annak ez nem jelent problémát.
A kocsira gyárilag 16 colos és 205-ös kereket ill. gumikat szereltek, szerintem egy öt ajtós astrára ez nem kell, ezért én lecseréltem a téli-nyári garnitúrát, 15 colosra és 195-ös gumira, ezzel szerintem sokkal biztonságosabb, stabilabb és könnyebb irányítani, mivel a fordulási sugara a kocsi méretéhez képest egy kicsit nagy, ha jól emlékszem 5,5 méter.
Úgy érzem a kocsimat most kell javíttatás végett szervízbe vinnem, mivel az ötödik ajtó kissé nehezen csukódik, erőteljesen le kell csapni, új korától kezdődően. A szerelők azt mondták, majd bejáródik, de ez még nem következett be.
Egyébként a kocsi szerintem nagyon elegáns, jó megjelenésű, karakteres, két felnőtt + két kisgyerek részére tökéletesen megfelel.
Nem akarom a kocsimat már most megtapsolni, de az eltelt kb: 7 hónap alatt és 17.000 kilóméter futás teljesítmény után, még mindig szeretem, mert a gép kifogástalanul működik!

- A lefutott kb: 17.000 kilóméter alatt ezidáig még semmi nem hibásodott meg.

Alfa Autóház Szeged

Fenntartási költség (10) Évjárat 2007