Autók » Opel » Astra (1998)

Astra ASTRA 1.4 Twinport Caravan Classic

Olajzabáló fostalicska

Szallonbol vettük hitelre 0-km-en.Amikor átvetük az autót ugy örültünk neki mint majom a tökének..fehér szin,nagy csomagtartó,takarék.motor,tele extrával.Már a kezdet is jól indult szó szerint,nem indult be az autó,mindenki rohangált le-föl mint pók a falon,felsoroltak mindent mi miatt nem indul be,majd 45perc mulva megállapitották,hogy az akksi a szar csere. 4 honapig semmi mondhatnám de nem,sebváltó nem mük.tökéletesen szerviz gariba valamit barkácsoltak rajta de soha nem lett tökéletes.Majd egy rövidebb állás után 4nap és az autó nem indult be,majd telefonálás ,tréler a legközelebi Opel szervizbe ott azt mondák,hogy ez néha elöfordul HOSSZABB állásnál! (mondom 4nap)mi van akkor ha leteszem két hétre he.!Néha a müszerek a COMPUTER önáló életre kell ,hogy a motor szar menetközben a légzsák,ABS,az olaj nyomás visszajelzök be villanak vagy ugy is maradnak és ilyenkor olyan mint a karácsonyfa,persze szerviz ott meg blablabla és fizetsz.A második olaj csere után azt mondák ,hogy beáll az olajfogyasztás,persze városi hasz. lehet nagyobb olaj fogyasztás mondták ŐK de ez nem igy volt.Ugy eszi az olajat mint nyugdijas a marha pörit.Persze a többlet olajfogyasztást én fizetem az az kéthetente 1 kupa olaj és nem valami gagyi olaj.A szerviz erre azt mondta,vigyembe és majd ök utána töltenek szerinted mennyiért.....Beköszöntött a tél és az akumlátor ujra beszart,persze mikor máskor,feleségemet vittem volna be szülni a korházba,szerviz csere.Télen túlzótt párásodás a szélvédön,eőben is igy a klima mindég megy és 8-10l a fogyasztása.Sorolhatnék még fel 1001 problémát a fékekröl a lomha olajat zabáló ECOTEC motorol az AGR szelepröl a sebváltóról az elektronikáról, és persze a megfejthetetlen hibák-problémák zöméröl és a cserbenhagyásairol! Belefáradtam kifizetük a bankot persze búkoval de már nem érdekelt 5napja adtam el és boldog vagyok 1,5év után 32e km és miel9t eladtam 7deci olajat öntötem bele. Olajfogyasztás 1l kb 900-1100km 4200ft/L olaj.Valamit tanultam OPELT SOHA TÖBBET nem veszek!!!!! Egy fostalicska 3.5milláért.

- AGR szelep,akkumlátor (kettő is),ajtókillincs,hosszab állás után nem indul be,seb.váltó,fékek,klima,és az elektronika...és minden ami elromolhat!

Opel szerviz.....ha,ha,Hivatalos Opel szervizbe soha horror rezsióradijak,nem értenek hozá-vagy nem is akarnak..olaj csere 35e ft.

Fenntartási költség (3) Évjárat 2006
Előző autója? Mitsubishi Következő autója? Nem tudom de nem Opel.
Verdikt (1.6/10)

Opel Astra 1998 (1998)