Autók » Opel » Astra (1991-2002)

Astra 1.6 i c16nz

Ott az Opel vidd el azt...

Közel 450000 van ebben őskövület benzines motorban de egyszerűen hihetetlen. Még sosem kellett vontatni, trélerezni stb. Apróbb hibáit otthon meg tudod csinálni, ki tudod cserélni de a szervízben is gyorsan végeznek vele. Minden van hozzá az autósboltok polcain.
Sokáig volt csajozós verda, mostanában már csak céges futkosós autó. Mivel értéke gyakorlatilag nincs, ezért nem vigyázunk rá, de egyszerűen nem sikerül kinyírni. A vizet kicsit eszi de nem jelentős, az olajat nem tudom hogy eszi vagy csöpögteti, de nem füstöl. Az egész napos városi rövidtávú használat miatt évente lerohadt róla a hátsó dob, így vettünk rá egy kór sportdobot. (aszt kész) Napi 30-40szer van elindítva 7napból 7szer, szénkefe 2-3 évente.(3000ft.) Az intenzív ki-be szállást bírják az ajtók, zárak, ülések. kivéve ablak kurbli. Váltó-kuplung szerintem mindent kibír.(Egyszer még egy MANt is húztam vele egy utcát, még csak nem is füstölt.) Elöl kényelmes még hosszú távon is, hátul nem próbáltam. Igavonó állatnak ajánlom, kicsit kiment már a divatból.

Hátránya: nagyon rohad és párásodik.

Imádjuk és nem eladó!

- ablakmosómotor, 1-2 kerékcsapágy, ablaktekerőmechanika, minden javítható egy ügyes szakinál fillérekért. Kopó alkatrészekből mindig újat mert olcsó.

Maszek szerelőhöz hordom. Alapelve: akkor hozd ha már nem működik. Csak tisztességből járok hozzá, mert sosem hagyott ott.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1991
Előző autója? toledo I Következő autója? valami terepjáró
Verdikt (8.5/10)

Opel Astra 1991 (1998 - 2003)