Autók » Opel » Astra (1991-2002)

Astra 1.6 CARAVAN

Günter a német szállítómunkás

Szerettem és a hibáknál leirtam ami "rossz volt benne"de most megvehetem életem első zsirpapiros autóját és megválok tőle.

- 135000KM NÉL VOLT AZ ELSŐ VIZSGA,AKKOR VOLT 12 ÉVES.MAJD ELFELEJTETTEM Németországból hozták be 10 évessen,835000ft-ot kért a kereskedő, alku után a vizsga névre kerülés stb és kemény 1hó kötelező becsengetésével ,835000 Ft kp számla áfa bruttó 225 ezer ft -ot tartalmazott. És még neki állt följebb amikor az Apeh-al fenyegettem. Szóval 2 év után az első nálam lévő vizsga 68000ft-benne vizsga zöld kártya,vezérmű szij,elsö tárcsa plussz fékbetétek és hátsó betétek csere.
- Elég korrekt ár.
- 1600cm3 benzines és 90-100 temponál országútnyár 5,8l város 7,5 -8l nyáron télen város 10-12l -dugó függő,kis távokon használltam.Sok leállás hideg indítás.
- Szóval a mérethez képest nekem bejött.
- A legnagyobb hiba a tank 3-szor első kettő a Spirálban lett cserélve,felszívta!!! A szénszürő dugulása miatt,de ez külön történet... Első kettő az 2-napon belül az új csere után...hihi,nem értettek hozzá trehány szerelők,68000ft-ért baráti alapon? számla nélkül. Majd 1,5 év mullva a tank kilukadt a Bárdi autónál a tank potom 24000Ft számlával! És kis kacsómmal kicserélve,az alap hibát is kijavitván ami 1-1,5m hosszú lélegeztető cső hibás visszaszerelése + eltömődéséből kialakult váákum a tankban... ezért szívta be és lyukadt ki.
- A gyertyákat kb130000km-nél Bosch 3 elektródásra cseréltem,most 220000Km van a kocsiban.Ezzel adtam el.
- 180000km körül kuplungcsere komplett BP-en maszek szumma24000Ft...ez is baráti? Szerintem. Nekem bejött,szerettem.

Saját magam,miután a Spirálban megjártam...(olajcsere,szürők cseréje) Sződliget Maszek a fék,és a vizsga,vizsgák.

BP. XV.ker maszek a kuplung csere.

Fenntartási költség (8) Évjárat 1983
Előző autója? 1200 Combi Következő autója? Renault Thália 1.5 cDi 84Le. Expression
Verdikt (7.4/10)

Opel Astra 1991 (1998 - 2003)