Autók » Nissan » Patrol Gr (1987-1997)

Patrol Gr TDI

Olyan, mint a Tigris-tank

Olyan mint a Tigris-tank!

Régi vágyam teljesült, amikor az enyém lett. Mindíg néztem az utakon ha néha láttam .... olyan, mint a két ajtós szekrény négykézláb! El?lr?l zoral, oldalról hosszú, menetben semmi nem akadály. Versenyeztem vele, utcai autónak is használom, - de legf?képpen munkaautó. Naponta k?zdünk együtt a terepen, de még mindíg sikerült hazajönnünk épségben. A karcok rajta a patina, a sár az ékszere. Beceneve Tigris. A hangja bizonyára megegyezik Hitler Királytigrisével a terepen, - f?leg ha nagyobb igénybevételnek teszem ki. Nekem kell?képpen megadja a konfortérzést is. Ha valaki vigyáz rá, és a legkisebb eltérésnél "doktorbácsihoz" viszi, akkor elny?hetetlen és kitartó társ. Egy fontos dolog - általában a sár megvédi, de a sótól óvni kell!!! 11 év után a só jobban kikezdi a fémet, mint bármi más. Én megszoktam, hogy téli autópályás utak után lemosom. Bevált. 3 évente érdemes a difi és váltóolajat lecserélni, ha valaki sokat megy terepen. /A szilenteket, stb. nagyon kell figyelni, ha elkopnak az olaj telemegy finom homokkal, és a dificsere húzós lehet!/ Jó betartani a 10.000-es sz?r?,- és olajcserét is, így tényleg szinte soha nem kell szervízelni. Az új szériát is megnéztem, - de úgy ítéltem meg, hogy Tigris még sokáig a társam marad.
Rossz tulajdonsága számomra nincs, biztonságot ad minden szinten. A valaha gyártott legjobb szériának tartom, - terepen és autópályán is egyaránt megállja a helyét. Utazósebességben szerintem 160-nál nem igen kell több, a terepen dugig rakva 7 személlyel is elmegy a legrosszabb helyeken is. Ha néha megreked, a csörl? sokat segít. Soha nem maradtunk ott, és segítség sem kellett ennyi év alatt.
A megtett kilométerek legalább 3/4-e terepen volt - nekem bizonyított. Ha gondozza valaki, akkor sokáig dorombol!
N?i autó, férfias tulajdonságokkal.

- els? féktárcsák
- szilentek
- els? difi csapágyai
- vezérm?szíj
- fékbetétek
- kormányszervócs?
- sz?r?k, olajak

Kamionszervíz, - ott minden feltétel adott hozzá - nekem ez jött be, ez volt kéznél. N?ként nehezebb megbízható és korrekt szerel?t találni, aki nem akar komplett hülyének nézni és megpróbálni jól levenni.

Fenntartási költség (5) Évjárat 1995
Előző autója? Pajero Következő autója? csak Patrol, ha újra ilyen lesz