Autók » Nissan » Juke (2010)

Juke 1,5 dci

Méregzsák

Másfél éve használom az N-tec felszereltségű JUKE-ot, elég sok kilómétert futottam vele teljesen vegyes utakon. Volt ebben autópálya és a kritikán aluli alsóbbrendű úthálózat is.
Korábbi véleményező a futóműre panaszkodott. Először én is meglepődtem, hogy mennyire feszes. Meg lehet szokni, és valóban lágyul egy kicsit a használat során. Valamit valamiért, de a kiskocsi emiatt tapad az úthoz, elképesztően jó vezetni.
Jó a kormányozhatósága. A korábbi Megane a rossz úton kanyarban tisztességgel átpattogott a másik sávba, a JUKE szépen maradt a helyén.
Szerintem a váltója kellemesen rövid úton mozog, emgedelmes, pontos.
A motorról nincs mit írni. Ezer éves kipróbált jószág, méretéhez képest igen jó dinamikájú, egy kis méregzsák.
A belső tér jópofa, igénytelen anyagokból ugyan, de mint már többen írták, nem kopogtatni, vezetni... Amúgy nem vészes.
4 fő, ha nem sokkal nagyobbak, mint 1,7 m, es kb. 70-80 kg a súlyuk, kényelmesen elfér. Hát nem egy családi egyterű, de nem is ezért kell megvenni.
A csomagtartó nagyon kicsi, ráadásul a csapott háta miatt elég nehéz bele pakolni. Egy nagy kézitáska keresztbe.
A motor hangja olyan crossoveres. 70 km/órától jön a szélzaj is. Viszont ebben az autóban ülve ilyennek kell lenni. Nem vészes. Komolyan. 130-as tempónál 2500-as a fordulatszám, ekkor egész csendes.
A rádió rendesen keresi a legerősebb adót, így egy-egy betű, szótag időnként kimarad...
Amúgy a készülék hangminősége teljesen átlag.
A navigáció egyszerű, használható.
Na és a "parasztvakítás". A műszerfalon van minden. Takarékos menetet mutató grafikon, gyorsulási erőket jelző ábra, stb. Na, ha ezt nézegeti az ember fia, akkor jó eséllyel 2g gyorsulással fog kirepülni. Na de álló helyzetben jópofa.
Van három menetdinamikai kapcsoló. Takarékos-normál-sport. A takarékos azt jelenti, hogy a kondi visszafogja magát. A sport meg annyi, hogy tán a szervó egy kicsit feszesebb lesz. De semmi más.
Minden hibája ellenére imádnivaló.

- Turbó szelep (ha jól értettem)

Hovány

Fenntartási költség (7) Évjárat 2013
Előző autója? Megane Következő autója? ??????
Verdikt (8.0/10)

Nissan Juke 2010 (2011)