Autók » Nissan » Almera (2000-2007)

Almera visia AC 1,5

Az egyik legtökéletesebb eddigi autóm

Tökéletes autó.Megbíhatósága eddig lenyűgöz semmi sem romlott el rajta (61 130 km).Nem lóg ,nem zörög semmi,nincs megnövekedett holtjáték sehol,nem nyikorog-nyekereg semmi.Szinte nem középkatagória.Január végén vettem 2006 os készletautóként hihetelen 530 000 ft kedvezménnyel.Gondolom a guta kerülgettte aki január elején vagy decemberben 366o ooo ft-ért ugyanezt vette.A felszereltség magasan ,osztályon felüli.Minőségi anyagok mindenütt.A fék tökételes ,négy tárcsa, EBD ABS fékassistens,váltó precíz,eszméletlen hosszú fokozatokkal (hármasban 150km-nél.-59oo-6ooo,- ford. max .eng.fordulat 6500/perc).Ezek miatt a gyorsulás hagy némi kivánni valót maga után.Négy ezer fordulat alatt(vvti motor)nincs sok minden ,fölötte erőteljessebb a gyorsulás.Erőlködés nélküli a l5o es utazó(kb 7,5-8 lityis figyasztással párosúlva,de így kimegy a világból.A motor kettőssége(vvti)15oo/perc fordulattal minden fokozatban kiváloan atózható,mint egy diesel.A rugózás kicsit kemény de emiatt a kanyar precíz,semmi váratlan súlypont áthenyeződés öt személy + csomag esetén sem.Az utastér zajszigetelése szintén egy kettősség kis sebességnél hallasz minden kavicsot viszont 15o km/o nél csedessebb sok pérémium márkánál(fülre).A fogyasztás(féltem tőle-sok idióta írása miatt aki szerintem vagy vezetni nem tud vagy szervízelni kéne a kocsiját)meglepően jó atlag légkondival 7,5 pedig nem kimélem, 50%város országut arányban számolva.A szerviz( Máriássy) iszonyat, barátságtalan, nagyképű,munkafelvevő,minthafélne saját szavai sulyától minden csak feltételes módban kimondva,a tipushoz szinte semmi konkrét müszaki infirmácóval nem rendelkezve.Aztán minden megváltozik ha átestünk a bevezető procedúrán, ettől az elrettentő fogadtatástől nem ment el a kedvünk és mégis belépünk a "szellemvasútra" -a Szerelők viszont éppen ellenkezőleg ,nem a 18 évet éppen meghaladó -ma itt-holnap ott- fiúcskák hanem negyvenes megbízható szakik,aki szinte sugározzák azt a megbizható szakember feelinget amit a mai márkaszervizekből hiányolok.Úgy núlnak a kocsihoz-és bánnak vele,hogy kesés helyen éreztem eddig ezt a megbizhatóság érzését.Miattuk járok még mindig oda, a hideg -rideg munkafelvevő ellenére.Érdekes, egyik barátom szintén ezt tapasztalta, nem én vagyok hisztis ezek szerint,: rideg fogadtatás,kifogástan szerelő gárda és kifogástan javítás korrekt áron!!!Itt akartam kocsit is venni de az értékesitők még január óta sem válaszoltak az akkori 4 e-milemre,igy gondoltam akkor a pénzem nem ide viszemhanem óbudára az autóvárosba.Itt a vásárlás korrekten lebonyolódott,de szervizeni nem es útba.A NISSAN-t egyébbként nem értem,mert a márka feeling tökéletes.nem csinál a cég néha próba szervizelést-hogy a reklámra költött milliókat egy -két oda nem illő ember munkája nem tegye semmivé??????????Hát ennyit a beszerzés szervizelés viszontagságairól.a kocsit és a szervízt említett tulajdonságok miatt a hiányosságok figyelembevétele mellett is csak ajánlani tudom.

- semmi

Summit Máriásssy u IX.ker

Fenntartási költség (9) Évjárat 2006
Előző autója? focus 1,6 benzines Következő autója? nem tudom talán nissan tiida
Verdikt (7.2/10)

Nissan Almera 2000 (2002 - 2007)