Autók » Multicar » M22 (1964-1974)

M22 P

Multi Cár.

1970-es évjárat, 2 év alat, beleraktam közel 8500 km-t. Minden hiba nélkül.
Elsősorban, homok/sóder szállításra használtam. Papíron 20 mázsa a terhelhetősége én 13-18 mázsákat viszegettem vele. Persze a 20 mázsával is szépen szalad a maga max 25km/h sebességével. Lassan de biztosan :)
Előnye a mérete: Nagy forgalmú közúton, fél kerékkel a padkán fél keréken az aszfalton megyek, így csak 60-70 centi nyúlik az útra, kb annyi helyet foglalok mint egy szélesebb bringás, motoros :) A jármű szélessége 135cm, nyomtáv 125cm.
Hátránya üresen elég magatehetetlen, értem ez alatt nagyon könyen elkaper a kerék, kell rá mindig egy kis plusz súly 150-200kg kb.
Komolytalan kinézetű, de kőkemény kis teherszállító, munkagép.
A piros rendszám , meg egyszerűen tökéletes találmány. 5 év műszakit kap és az éves biztosítása is 7-8 ezer forint.
jA és nem utolsó sorban, szinte minden járműkategóriával vezethető, szerintem még a segédmotor jogsival is. Mert lassújármű.
És ez lassú járműnek is gyártották eredetileg, nem egy házilag barkácsolt csettegő.

- Semmi. Hála a rendszeres karbantartásnak és kiméletes bánásmódnak.

Magam javítgattam, ill szervízeltem.

Fenntartási költség (4) Évjárat 1970
Előző autója? telcoline Következő autója? marad ez a multicar
Verdikt (7.3/10)

Multicar M22 1964