Autók » Mitsubishi » Outlander (2007-2012)

Outlander 2.0 D-iD

Racionális döntés

Az első SUV-om. Racionális döntések sorozata vezetett el hozzá. Eddig nem voltam egy SUV rajongó, feleslegesnek tartottam őket, aztán az élet mást igazolt. Nekem kellett egy nagy utas és csomagterű autó, amiben 3 gyerekkel is kényelmesen el lehet férni, ráadásúl mivel mindnek más hobbija van, a rengeteg kacatnak is amit magunkkal kellett cipelni. Gondolkoztam még a Ford S-Max-ban is mert tetszik, de az Outlander számomra jobb választás lett.
Belül baromi kényelmes. A 190 cm és a hozzá tartozó 130 kg-om megkívánja a nagy belteret, de ez az első autóm amibe magam mögé kis kényelmesen be tudok ülni. A Csomagtere szinte telepakolhatatlan. A Karácsonyi őrület ezt bebizonyította. Egyszerűen 3 gyereknyi ajándék plusz 3 napi személyes motyó, 5 fő részére, és még bőven maradt hely benne. Hihetetlen. Az autó Instyle felszereltségű, krém színű bőrrel és minden olyan extrával ami egy mai autótól elvárható.
A 650 W-os Rockford Fosgate HIFI, szenzációs. Gyári Hifiben talán csak a prémium márkák kínálnak hasonlót súlyos százezrekért. Annyira szépen és dinamikusan szól benne a cucc, hogy szívem szerint állandóan benne ülnék, és zenét hallgatnék.
A 2.0 D-iD motor nem a dieseltechnika csúcsa, de koránt sem annyira gyenge vagy rossz, mint amennyire egy egy tesztben lehúzzák. Csak hidegen hangos egy kicsit, melegen szépen ketyeg, úgy 1700-tól egész jól húz, kb 3500-ig érdemes pörgetni. A Fogyasztása dieseles szemmel nem kevés, de ha azt veszem mekkmora testet mozgat a hozzá mért dinamikával azt kell mondanom egészen kíváló, 7-8 liter között 100 km-ként. Autópályán a 160 tartósan erölködés nélkül tartható akár komoly emelkedőn is. Menne jobban is, de felesleges mert megugrik a fogyasztás, nő a hang, no meg a kiszabandó büntetés is ha elkapnak. Nekem még nem fulladt le sosem a motor kezdem azt hinni hogy egy két tesztelőnek meg kéne tanúlni vezetni, nem a saját bénaságunkat az autóra fogni.....:P
Tartalmaz az autó rengeteg apró praktikus dolgot, ilyen az osztottan nyíló csomagtér ajtó, vagy a csomagtartóból gombnyomásra, ill, gomb húzásra összecsukódó középső üléssor. A két hátsó pótülést még nem használtuk, szerintem ritkán is fogjuk. Kényelmét nem lehet minősíteni. Max gyerekeknek 140 cm-ig.
Nekem bejött a vas, havon az összekrék nagyon állat, és a rossz utak sem zavarnak a sok sportcsomagos előd után.

- Még semmi, de ennyi idő alatt ez nem is csoda.

Majd a Kecskeméti Hoványhoz

Fenntartási költség (8) Évjárat 2007
Előző autója? 166 Következő autója? fogalmam sincs. Ha az Alfa kijönne egy SUV-al akkor az!
Verdikt (8.3/10)

Mitsubishi Outlander 2007 (2007)