Autók » Mitsubishi » Colt (1992-1995)

Colt 1.3 ELI

Első autóm,a Kis Kék

Az első autóm a Tiszántúlon vettem(nőtől..no comment),eléggé leharcolt állapotban volt a szerencsétlen.Ennek ellenére nem tudok rosszat mondani,még így is remek kisautó volt,pörgős,klassz,kanyarstabilitása 15-ös könnyűfém kerekekkel kiváló,váltó pontosan veszi a fokozatokat,kormány azonnal reagál,kanyarban is stabil volt,nem billegett,ha kell harapós,jól gyorsul,maximum 4 személynek tudom ajánlani,nem családi egyterű,szerintem optimálisan 2 embernek és a csomagjaiknak megfelelő.

Mint említettem voltak kisebb hibái,előzőleg már megtörték kissé és nem rakták össze rendesen,néhol zörögtek az elemek mert a rögzítőket nem tették vissza,vagy csak a csavarok felét,a 2 hátsó hangszóró beletákolásának módját inkább nem írom...(magyar buhera)mikor 6 hónappal később lehetőségem volt lecserélni egy 2 évvel öregebb de 1.6-os Colt-ra,úgy döntöttem eladom.Itt-ott voltak roszdapöttyök,felületesek.

1 nap alatt elvitték,és drágábban mint ahogy én vettem,igaz én megcsináltattam ezt-azt a kocsin addigra,lényeg hogy nem vesztettem rajta.Sosem hagyott ott sehol,hidegben is indult.

Érdekes de a műszerfal és az ajtók borítása is puha,ahhoz képest hogy 16 éves autó volt,szerintem ez pozitívum.Miután pár csavart pótoltam,nem zörgött annyira az utastér sem,csak a csomagtér ahová jó pár műanyag rögzítőt nem raktak vissza.

Ha az ember talál olyat amelyiknek nem taposták ki a belét és nem gyilkolták-gyalázták a porba,nagyon jó vétel.Alacsony önsúly,pörgős,motor ha megkapja ami kell,hálás autó.

Egy szóval:JAPÁN!Lehet hogy egyeseknek puritán,de szerintem megfelelően tartós,és átgondolt.

Bele lehet futni leharcolt darabokba,sok ember szemében ez csak egy kisautó.

A hátsó kerékív korrózióra hajlamos de ha az ember néha kitakarítja és belülről megfelelő korrózió védelmet biztosít nincs vele baj.

- kiégett égő a műszerfalban,hiányzó rögzítőcsavar a vezetőülésnél,ajtók beállítása,első kötény helyre tétele(fél centi volt a difi).

Helyi szerelő,no comment

Fenntartási költség (9) Évjárat 1994