Autók » Mitsubishi » ASX (2010)

ASX 1,8 Diesel Intsyle Navi

Megbízhatatlan, kiforratlan motor

Gondolkozott a család, hogy Honda CRV-t vagy Mitsu ASX-et vegyünk e.
A Mitsu ASX mellett döntöttünk. Sajnos.

40000 km-et hajtottam az autóba.
Folymatosan jöttek/jönnek elő a gyermeteg hibát.
Emelkedett az olajszint (gázolaj került a motortérbe), 4-5 e km-ként olajat cseréltek, de a hiba okát egyértelműen nem tudták megállapítani, majd garanciában motorblokkot, generátort, DPF szűrőt cseréltek.
Stop and Go rendszer is elromlott. Piros lámpánál többször cserben hagyott, nem indult az autó.
Mivel új modellről van szó, a szervíz (a bp-i központi Mitsu szervíz is) több esetben csak tapogatózott.
A modellt a panorámatető esetlges meghibásodása miatt is visszahívta a gyár garanciában. Nálunk ezzel nem volt gond.

Pozitívumok:
Viszonylag erős a motor. Jól húz, van nyomaték, bátran lehet vele előzni. Igaz 6-ban 120-nál már kezd megjönni a hangja. Lehetne "feljebb" az áttételezés.
Teljesítményéhez képest elfogadható a fogyasztás. (városban 8-9, országúton 6,5, pályán 7 liter körül eszik)
Kényelmes az autó, bár oldalra jobban tarthatnának az ülések.
Összeszerelési minőségre jónak mondható. Nem zörög, nem csörög.

Negatívumok:
Hiába Japán, megbízhatatlan az autó. Jönnek elő a gyermeteg motorikus hibák.
Emellett sajnos a pozítivumok nem sokat érnek.

Régi autós vagyok, de ezt a modellt másnak nem ajánlom!

- Motorblokk - Generátor - Emelkedő olajszint - Részecskeszűrő (DPF) - Panoráma tető - Stop and Go rendszer

Péter és Fia Kft -ZalaegerszegKeresték a hiba okát, de új modell lévén nem értettek az autóhoz.

Emil Frey Magyarország Kft- BudapestPróbálták megoldani a problémákat, de kevés a szerviztapasztalatuk az autóval kapcsolatban.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2010
Előző autója? Honda Accord Következő autója? Honda CRV
Verdikt (5.2/10)

Mitsubishi ASX 2010 (2011)