Autók » Mercedes-Benz » Viano (2004-2010)

Viano 2.2 CDi Extra Long Trend

Business class. Az ára is

Nekem munkavégzéshez kellett az autó, ezért extra hosszú, automata, és 8 üléses. Szerintem nagyon gusztusos, szép, elegáns, nagyon kell rá az alufelni. A már említett hibákon kivűl, egy igazán zavaró dolog van: az enyém euro4-es, és minimum 1,5-2 literrel többet fogyaszt mint a másik ami a családban van, pedig ugyanaz az autó, csak az euro3-as. 20000 km alatt háromszor tömődött el a részecskeszűrő, minden alkalommal 15-16 ezer Forint volt a "tisztítás", ami abból áll, hogy 4000-es fordulaton 20 percig járatják az emelőn...de nem haragszom rájuk, mert megoldódott, és jelen esetben ez a legolcsóbb javítási mód.

- Az autót fél éve használom, de a többi Mercedesnél megszokott kis idegesítő dolgok ennél ugyanúgy megvannak...Kis ciripelés, kicsit ég a motor kontroll lámpa, kicsit nem működik a tolatóradar, kicsit nem megy az (extra) hátsó tér fűtés, kicsit ránt a váltó, kéthetente kiég a rendszámtáblavilágítás. De mire az ember eljut a szervízbe, természetesen semmi, és az a drága jó komputer sem ír hibaüzenetet...

Tóth Autó Fót

Fenntartási költség (6) Évjárat 2005
Megbízhatóság (8) Vezetett km 20000
Előző autója? Következő autója? következő viano, vagy ahogy hívni fogják...
Verdikt (7.4/10)

Mercedes-Benz Viano 2004 (2004)