Autók » Mercedes-Benz » S (1991-1999)

S S500

Pénznyelő szerető

Egyedül a váltóját útálom már régen, mert lusta és nem egy BMW féle ZF automata, de valahogy túlélem a nyugdíjas váltást, azután jön úgyis a kraft...
4 év elteltével hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem vágynék másra. Kellene valami hasonlóan erős, vagy erősebb, de sportosabb váltóval, kényelmes, de játékos is egyben, és mégis hasonlóan szép és elegáns, persze ami nem kerül havi 1000 eurómba. Na és ez itt a baj, mert ilyet még nem találtam, mert ebben a kategóriában, ami jobb, azt nem is megvenni drága, de a szervízelése még a W140 S500 mellett is horror. Talán nem nehéz kitalálni, marad még a W140, ha már kb.: 10 ezer eurómban van, ennyiért úgy sem veszi meg senki, de van legalább egy régi "új" autóm, és még sem egy leasinges Swiftben ülök ugyanennyiért, ami egy kalap szart sem ér élvezet szempontjából...

- Generátor 2012 50 - Új LPG 2013 900 - Hátsó rúgók+teleszkóp 80 - Lambda szonda 2013 80 - Váltócsere 1 500 - Légtömegmérő 2x 240 - Bontott váltó+tréler 2014 600 - Termosztát 2015 90 - Gyertyakábelek 2015 400 - Lengéscsillapító+stabilizátor 420 - Új 100-as aksi (15.05.2015) 100 - Motor kábelkorbács új+meló 1000

Fenntartási költség (3) Évjárat 1993
Teljesítmény (9) Km vásárláskor 199000
Előző autója? S350TD Következő autója? W126? R129? W211? E39? E46?
Verdikt (4.7/10)

Mercedes-Benz S 1991