Autók » Mercedes-Benz » E (2002-2006)

E 220 cdi

Szépségkirálynő... de egy hálátlan qrva!!!

Beleszerettem a vonalaiba ! Gyönyörűűű !
(ez volt a 4. Mercim)
Nagyobb lett a csomagtartója, de sokkal kisebb lett az utastere mint az elődjének, elől az A tetőoszlopba többször bevertem a fejem, hátul mind fej mind a lábtérben szűk, pl. az első könyöklőn rendszeresen területi viták voltak ha beült a kedvesem ! :)
A hátulról kiszálló utas meg rendszeresen lerúgja a műanyag burkolatot !
Rengeteg idegesítő elektronikai hibája volt !!! Amik persze nem olcsóak !
Féltem az új cdi motortól de azzal semmi gond ! Keveset fogyaszt és nagyon jól megy (150Le) !
a mai üzemanyag árak mellett nincs is értelme a benzintemető motoroknak !

Alapvetően csalódtam benne !
Gyönyörű, de a megbízhatatlansága és az állandó drága javítások miatt keserves vele az élet !
A szerelők megsúgták jobb ha nem töröm össze az elejét mert ott minden aluminium (pl. a gépháztető, futóműbölcső+lengőkarok) amit csak cserélni lehet !

És ehhez az autóhoz nem illik a kéziváltó !
Akárhány fokozatú is ! És még lassan is kapcsolható, ami azért rossz mert váltás alatt a motor elveszti az erejét, kell egy pici idő amíg újra nekifeszül a mozdony !!!

És a szerelők mesélték, hogy a központi fékszivattyút gyárilag csak bizonyos élettartamra tervezték, ezért időnként cserélni kell kb 470 ezer forintért ! Az új szériánál már nem is alkalmazzák ezt az elektronikus fékrendszert !

Eladtam...elég volt !

- Fékszervó (fékasszisztens) csere,
- aluminium lengőkarok (elől 3 db cserélve)
- fűtés elektronika csere,
- inditásgátlósközpontizárrendszer nem nyitotta ki az ajtókat ! -> autómentő-> szervíz-> elektronika csere,
- 5 nap állás után lemerült az akku, nem indult->autómentő->valamilyen elektronika csere+ új akkumulátor,
- A 2 év alatt kb TÍZSZER "csak" nullázni kellett a komputert, de a konkrét hibát nem találták meg, valószínű, hogy csak az elektronika talált ki valami nem is valós hibát !

Kárpát u.

mint ha a régi (rendszerben) pártgarázsban lettem volna...

A munkafelvevők akkora királyok...nak képzelik magukat...!

Bosch Szszmiklós

sokkal jobb, de ezzel a hálátlan rommal ők sem tudtak csodát művelni ! és mindíg volt a műhelyben legalább KÉT MÁSIK 211-es javításon !!! Huncut mosollyal mutogattak rá, mint a biztos jövőjük záloga !

Fenntartási költség (1) Évjárat 2003
Előző autója? E - 300 d 1997 Következő autója? japán...vagy régebbi Merci
Verdikt (2.5/10)

Mercedes-Benz E 2002 (2005 - 2006)