A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Mercedes-Benz » C (2007-2014)

C 200 Kompressor 

Az ítélet értékelése
4,1(10 db)

Minek ide diesel?

Szöveges ítélet

Bár ez a negyedik C-osztályos Mercedesem, ez életem első új autója.

C 220 CDI:
Én is kipróbáltam sokak kedvencét, a C 220 CDI-t, de nekem nem jönnek be a dieselek. Azt az autót kettős lelkület jellemzi, 2000 és 3500-as fordulat között kitépi az ember kezéből a kormányt, alatta és fölötte tompa, esetlen. Ráadásul még ma is kormoznak és csattognak, én nem akartam minden reggel a bűzt szagolni a garázsban, és alkalmi dalárdát alkotva kerregni a kisteherautókkal az első lámpánál. Szóval maradtak a selymesen járó benzinesek.

C 180:
Adtam egy esélyt a C 180 Kompressornak, az értékesítő szerint nincs egymilliós különbség a kétszázashoz képest. Egy hétvégét volt nálam az a típus, városban helytállt, de országúton kehes volt. Talán a nehéz extrák miatt, de meg kellett gondolni egy előzést, és egy lassú "luxus" autó hívogató préda a repülő koporsókban berregő sztrítréccereknek.

Dizájn:
Maradt tehát kizárásos alapon a C 200 Kompressor. A sport vagy klasszikus (Avantgarde vs. Elegance) hűtőrács kérdését nem vettem komolyan, ugyanis ezek csereszabatosak egymással, 65 eFt-ért akár naponta más orra lehet az autónak. Feleségem ötletére és a féléves évfordulóra én egy AMG maszkot újítottam be (fénykép).
Az autó formája szerintem ámerikás, és követi a legutolsó divatot, nekem tetszenek az élek és kidudorodások. Az ajtók jobban csukódnak, mint bármelyik elődnél.
Ugyanezt nem tudom elmondani a belsőről. Borzasztó az igénytelen és kopogós műanyag. A középső konzol kartámasza egy deszka, fáj rajta az ember könyöke. Nincs aprópénztartó, nem lehet hova tenni a napszemüveget. Pontosabban be lehet zárni a könyöklőbe, na, onnan vegye elő valaki menet közben.
Az egérmozi látványos, nekem felesleges a plusz iDrive (Comand) tekerő, mindent elintézek a kormányról. A fényereje engem vakít, így átállítottam állandó éjszakai üzemmódra és egyes fényerőre, ez nappal is jól olvasható. Lehangoló a drapp-barna-fekete színvilág, kár, hogy nem lehet más bőrt ráhúzni. A régi rádiókat idéző állomáskiosztás nagy ötlet. A felnyíló fedél miatt középre már nem lehet tenni a GPS-t. A retesz hangos csattanással zár a kormányon (ezt később akcióban csendesre cserélték). Ugyanilyen undorító hangja van a központi zárnak. A visszapillantók nagyok, ez városban jó, magasabb sebességnél zúgnak. Szóval egy kicsit olyan, mintha ezt az autót amerikaiaknak tervezték volna.

Menettulajdonságok:
A gyári végsebességet nem állt módomban kipróbálni, de hamar belenyal a 200-ba. Azért jóleső érzés, hogy itt még két fokozatot fel tudok kapcsolni. Leggyorsabban óra szerint 230 km/h fölött mentem vele, és csak másodszori odapillantásra vettem észre, hogy nem a 210-es vonást hagytam el. Itt még jócskán futott volna feljebb. Gyorsulását tekintve egyébként ez az autó nem egy „aszfaltszaggató, odab**szós, alázós kék villám”, csupán egy sportosan is vezethető limuzin. Az ítéleteket olvasva a fenti a tulajdonságok az 1.x literes, szívómotoros, 8 szelepes autóknál jelennek meg legalább 15 év használat után. (Bár a felpuhult csillapítók, a holtjátékos kormány, az imbolygó futómű, a hatástalan fékek is tudnak olyan izgalmat okozni, mint a gyorsulási élmény). A Bi-Xenon és a 200 Kompressor felirat egyébként elég tekintélyt ad, aki mégis bepróbálkozik, annak egy ~8,5 s-os gyorsulást elég egyszer bemutatni. Országúton harmadikban meg egy padló nyugtot teremt az ember háta mögött. Amikor a kereskedőtől hazafelé beálltam a garázsba, 7,6 L-es fogyasztást mutatott a számítógép, ekkor ~300 km volt az autóban. Ezzel nagyon elégedett voltam.

Ha már fogyasztás: Az átlagfogyasztás folyamatosan csökken, sokáig 8,0 L volt, de 100 ekm-nél magától lenullázódott, azóta 15 ekm alatt 7,3 L. Talán számít, hogy egy éven keresztül 100 oktános prémium benzint tankoltam kísérletképpen, most kb. fél éve ugyanazokból az adalékolt fajtákból a 95 oktános változatot használom, majd meglátjuk, ez mit jelent.

Erőátvitel:
Az előző két C-osztályomban automata volt, de mivel még sosem volt 6-sebességes váltóm, gondoltam, kipróbálom, egyben saját kezembe veszem az irányítást.
Az automata egyetlen hibája az volt, hogy bizonyos helyzetekben vak volt, azaz nem tudta, mi zajlik körülötte. Sportosabb a manuális, emellett télen üresbe téve lehet vele gurulni. Ellenben ugyanolyan nyúlós az erőátvitel, mint a tíz évvel ezelőtti Mercikben, főleg indulásnál. Itt nincs fejlesztés. Az egyes szerintem rövid, a kettes jó, de túl hosszú a váltókar útja közöttük, ennek komfortján úgy próbáltam javítani, hogy egy kattintást előbbre hoztam az üléspozíciót, így valamivel jobb. A hármas király, a négyes és ötös szépen húz, a hatodik csak utazó. Az egyes és a második között úgy jár a váltó, mintha folyami kavicsokat öntöttek volna a váltóházba. Országúton a kézi negyedike elég erős a dinamikus előzéshez, de még az ötödik is jó, ellenben meg ne próbáljon valaki hatodikban előzni országúton.

Felszereltség:
A vetítőlencsés Bi-Xenon, és télen a vele járó 6-literes ablakmosó tartály a leghasznosabb extra. A PTS (parkolássegítő) engem inkább idegesít. Ha elmegy valaki az autó mellett-előtt-mögött, már sípol. Jó ötlet a kanyarban felkapcsolódó ködlámpa, bár eddig még mindenki szólt, aki látta, hogy kiégett a másik ködlámpám. A megvilágított sminktükröt a feleségem is előrelépésnek érzi. A szelektív lengéscsillapító miatt is stabil az autó a kanyarban. Az autópálya lehajtót egyelőre 120-szal abszolválom, ám ekkor már fenékkel az ajtón ülök. A kiszállólámpa jó ötlet. A háromzónás klíma immár a hátsó ülésről is vezérelhető. Új funkció a "mono", ekkor az össze zónára érvényes a változtatás. A sokküllős felnit már most utálom, nehéz takarítani, bár legalább pótkeréknek is azt adták. Az ülésfűtéssel meg majd óvatos leszek, de nem is gondoltam, hogy a derekat-hátat is melegíti, a feleségem szerint jobb, mint én. ;-) A kékfognak csak egyszer kellett bemutatni a telefont, azóta a kézfogás magától lezajlik, csak ledobom a táskám és felébresztik egymást. A kihangosítást a GPS-em is tudta, persze más minőség a gyári HiFin beszélni. A GPS-em viszont magától le tudta kérni a telefontól a névjegyeket is, a Merci számítógépe nem. Egyenként kellett átküldeni őket, ami elég macerás. Bár a menüben török, szlovén, portugál, stb. nyelvek is vannak, magyar nincs.

Ahogy gyűlnek a kilométerek/élmények, még folyt. köv.

---------------------------------------------------------------------

Nos, akkor az első 5000 km után:
Az autó igazi terepe a pálya, itt tud kiteljesedni. Bármilyen helyzetben szépen megindul. A 6. sebesség varázslatos, szinte km-enként csökken a fogyasztás. Az eddig rekord a ferihegyi reptérről az M0-áson a Dunakanyarba tartó úton 5,5 L (fénykép). Persze, ha az ember elkezd állatkodni, tartósan 11 L fölött tartható a fogyasztás még autópályán is. Én szeretem ezt a rugalmasságot. A Balaton-Dunakanyar távot a max. megengedett sebességekkel hajtva 38 fokban légkondizva 6,3 L-es fogyasztással tettem meg. Akkor minek a diesel?

Város:
A leszabályozás ~6500-nál intelligensen történik, nem torpan meg hirtelen az autó orra esve, mint régen, hanem fokozatosan visszaengedi a fojtószelepet. A fokozatokhoz tartozó végsebességek: 1. 60 km/h, 2. 100 km/h, 3. 160 km/h, 4. 200 km/h, 5., 6. még nincs mérve. Az éjszakai gyorsulási csatákban eddig csak egy valami Lexus 450 nyomott le (én nem tudtam, hogy versenyzünk, mögém állt, nem mellém), de ritkán találkozom valódi ellenféllel.

Pálya:
Szépen spricckolnak szét az kollégák, sokszor nem is akarok előzni, de ha már lehúzódtak, elmegyek mellettük. Az AMG-maszkkal és a xenonnal az autó a visszapillantóban szinte megkülönböztethetetlen egy közeledő C63-tól. Eddig a három hónap alatt egyetlen egyszer voltam kénytelen villantani egy, a belső sávban alvó autós miatt, ez pont éjszaka történt. Nagyjából olyan hatása volt a dupla xenonnak meg a xenon töltésű kisegítő fényszóróknak, mint egy atomvillanás, szegény bácsi rántott egyet a kormányon ijedtében. Talán még azt is hitte, lefényképezték. Tapasztalataim alapján a luxusdieselek gyorsulása 160 fölött nagyon megkopik, ekkor már inkább a benzin robbanékonysága számít, mint a közepes fordulaton meglévő nyomaték. Még vissza sem kell kapcsolnom, hatodikban el tudok húzni, háromezerről indítva a pörgést.

Gumik:
Aki a München-Hamburgot hetente nyomja, annak kötelező a 225/45-ös peres gumi, nemcsak a kanyarsebesség, hanem a rövidebb fékút miatt is. Itthon ezt csak a vesekővel bajlódóknak ajánlom, ez hamar kirázza, szlalompályává változtatva a csatornafedeles utcákat. Zömmel országúti használatra "ponnjó" a 205/55-ös. Én téli guminak a 195/60-ast választottam, ennek nagyobb a felületi nyomása, valamint ballonosabb, jobban rugózik, városban kényelmesebb. Keskenysége miatt javul a gyorsulás, csökken a fogyasztás, persze nő a fékút is, és romlik a kanyarstabilitás, de ennek a városi max. 70 km/h-nál meg télen úgysincs jelentősége.

Motorhang:
Menetben az elvárható módon halk. Számos utasom megjegyezte már, milyen csöndes az autó. Az internetes fórumok szerint terhelve ez az egyik legsportosabb négyhengeres motorhang. Talán érdemes meghallgatni:
C 200 Take off
Lehetne X-Pipe (kétfelé ágazó) középső kipufogót feltetetni, azzal ércesebben rezonálna, de nekem így is jó. Leengedett ablakokkal már kifejezetten szép a motorhang - nyáron direkt így állok be és ki a garázsba. A reggeli induláskor öblögetéssel kel életre, ami egy ekkora motornál szép mérnöki teljesítmény, az illúzió tökéletes. Szeretek krúzolni, így még a jobbkezes utcák is élvezhetők, az ember hangtalanul odasiklik a vonalhoz, alapjáraton finoman gurguláztat (ez közönségfüggő), majd indulás után, amikor befütyöl a kompresszor, dobja a következő fokozatot, aztán megint jöhet a hangtalan siklás.

Váltó:
A rugalmas, feltöltött benzinmotor és a hatgangos kézi váltó ideális párost alkotnak, ami széles körű, eltérő profilú használhatóságot biztosít. Én döntök, milyen üzemmódban vezetek, és ez a gazdaságos, akár 5,5 L-es fogyasztással (fénykép) járó sodródástól egészen a versenyszerű váltásokig terjedhet. Talán a vontatás miatt, de az egyes kifejezetten nagy, 4,46-os áttétel, ez olyan, mintha biciklin hegymenet fokozattal indulnánk sík úton, jól áll fel a gép. Ennek köszönhetően a párbajok döntő része egyesben el is dőlt, egy-két autó előnyt lehet szerezni váltás nélkül, a legtöbben már itt feladják. Egyesben 60-nál szabályoz le az ECU, így erre jöhet a kettes. Ekkor kb. 4500-ra esik a fordulatszám, de már itt is olyan nyomaték van, ami megcsikorgatja a gumikat. Itt nem dísz a fordulatszámmérő, figyelni kell, mert kettesben és hármasban könnyedén belepörög a leszabályozásba, az ember úgy érzi, ez inkább az erőátvitelt védi, mint a motort. A kettes így csak 60-100 km/h között él, hamar dobni kell a következő fokozatot. Harmadikban 1,72-es az áttétel az automata 1,49-eséhez képest, azaz itt is jól húz. Az ötödik áttétele megegyezik az automata négyesével. Takarékoskodni meg ott a hatodik

-------------------------------------------------------------------

És 15000 km után:
Nem tudom, lehetséges-e, hogy terhelés és hő hatására összedolgozódnak az erőátvitel alkatrészei, de mostanra a kezdeti nyúlósságot már nem érzem. Talán én szoktam vissza az automatáról, vagy az adaptív lengéscsillapítás mellé feltaláltam az alkalmazkodó vezetési stílust is. A váltó vajpuhán és pontosan jár. Az első olajat még 1500 km-nél kidobattam, 15 ekm-nél is kapott olajcserét (0W-40, MB spec.: 229.5), habár 20000 km a gyári előírás, a kompresszor és a magasabban pörgő motor miatt ezt rászántam. Az autó gyorsulása, lassulása, kanyarstabilitása meghaladja a honi autópark 90%-ának menettulajdonságait, és ezt az autóstársak is így érezhetik, mert sok előzékeny kollégával találkozom, akik el- vagy beengednek. Egyébként nem érezhető semmilyen minőségromlás egy éjszakai pörgős hazaút után, nekem sokkal inkább ez adja a minőségérzetet, mint az illesztési hézagok a kasztnin.
Végül az igazság pillanata:
Fastest lap

Pro:
+ Divatos, dinamikus, fiatalos forma
+ Erős (184 LE), jó nyomatékú (250 Nm) motor
+ Széles teljesítménygörbe turbólyuk nélkül
+ Jó fogyasztás
+ Jól záródó ajtók
+ Számos szolgáltatás a számítógépen keresztül
+ Zaj- és vibrációmentes haladás
+ Brutáljó fékek
+ Kiváló minőségű lakkozás
+ Rendkívül szilárd karosszéria
Kontra:
- Prosztó belső
- Rosszul átgondolt pakolóhelyek
- Durva járású váltó az egyes és kettes között (talán majd bejáratódik -> bejáratódott)
- Nincs magyar nyelvű menü
- Nem dönthető a hátsó ülés

Sajnos a feltöltött fényképeket utólag nem lehet módosítani.

(Néhány észrevétel: Azt olvasom, hogy valaki nem is a saját autójáról ír, hanem máséról, ahol is elromlott a számítógép, és azt a gyárnak külön le kellett gyártania. Ez számomra körülbelül olyan, mintha azt írná valaki, hogy elromlott a laptopja, és most az alaplapot külön le kell gyártani hozzá. Tömegtermékeknél ilyen nincs. Meg lemerült az akkumlátor, és a gyári szerelőnek három órájába telt, hogy bejusson a kocsiba. Akinek volt már egyetlen Mercedese is, az tudja, hogy minden elektronikus kulcsban van egy kulcstoll is, amit egy pöcök elmozdításával ki lehet húzni. Ez még a kártyákban (kíleszgó) is benne van, és pont azt a célt szolgája, hogy az autó mechanikusan, kézi erővel bármikor, még akku nélkül is nyitható legyen. Lehet, ezt a posztoló nem tudja, de a gyári szerelő biztosan.)

Hibalista

- Garanciális cserék: - Beázott a külső tükörben a LED. - Légkondi meghajtókerék csere gyári akcióban. - Az ablakmosó tartály jeladóját később a csövét kellett cserélni. - Garancián túl: - Világításkapcsoló (50 eFt) - Kormányzár (a visszahívási akcióban felét fizette a gyár, így volt 50 eFt) - Első-hátsó féktárcsák és betétek (220 eFt) - Vezérműlánc (120 eFt, ezt 90 ekm-nél ellenőrizni kéne. Nálam nem nézték meg, én vettem észre, hogy csattog. Azonnal cserélni kellett. Ha elszakad, motorcsere.)

Ide hordtam szervizbe

Pappas Budapest. A gyári garancia lejárta után kötöttem a kocsira Pappas garanciát.

Értékelése: 8

Másik szerelő értékelése

undefined

Értékelése:

Képek az autómról

Fenntartási költség (5) Évjárat 2008
Kényelem (9) Használati időtartam 5 év
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 0
Megbízhatóság (10) Vezetett km 115000
Szerviztapasztalat (10) Átlagfogyasztás 8 l
Előző autója? C-osztály Következő autója? C-osztály
Ennyire szerette (10) Megérte a pénzét? igen
Verdikt (8.6/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Mercedes-Benz C 2007 (2007)

További ítéletek (33 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)