Autók » Mercedes-Benz » C (2000-2006)

C C 220 CDI

Ennél csak jobbat!

Bár nem az én autóm, ugyan vezettem már, de hihetetlen, hogy ennyire drága és ennyire rossz. Annyi pénzt költött már rá a tulajdonosa, amiből 2 másik értelmes autót is tudott volna venni. A hibalistája a végtelenségig terjed, most is csak a kertben áll, mert elindulni képtelen. Teljesítményben jó, már persze akkor amikor működik, bár lehetne jobb is (ha gázt nyomok, ne fél percre rá induljon meg). Kényelmetlen, telenyomták műanyagokkal, közepes termetem ellenére nem férek el se elől, se hátul. Elől a kesztyűtartó tör, hátul meg a műanyag üléstámla. A másik kiakasztó probléma az a hülye ötlet, hogy a visszapillantóra tették az indexet!!! Ilyet mégis miért??? Egyszer csapódik oda valahová és törik! A másik, hogy egy "luxusautónak" miért nem lehetett hátsó ablaktörlőt csinálni? Persze erre sokan mondják, hogy előre megy az autó, de azoktól kérdezem, hogy a fenébe állnak ki szakadó esőbe/hóba tolatva az udvarból vagy bárhonnan?? 5 éves használatból java részt vagy az udvarban állt, vagy a kertben. (A pénzét nem érte meg, de nem tudom átrakni.)

- Hát hol is kezdjem. A lengéscsillapítók rugói de mindkettő kettétört (nem vicc), légkondit minden évben csináltatni kell, fedélzeti computer, elektronikái, újabban meg ha be is indul lefullad (nem tudom miért, de működésképtelen), azóta csak a kertben van. Autómata váltóval nem egyszer volt probléma.

Sok volt, privát szerviz és márkaszervizek is. Általában csak az 15.000 FT, hogy megnézzék mi a hiba...

Fenntartási költség (2) Évjárat 2003
Előző autója? Renault Következő autója? jobb van
Verdikt (2.3/10)

Mercedes-Benz C 2000 (2005 - 2006)