Autók » Mercedes-Benz » C (1993-2000)

C C220 CDI T automata

Tán az utolsó igazi Merci...

Nagyon jó kocsi. Már megvan benne az a spéci merci fíling. (Nem a merdzsós tesvírekre gondolok, hanem arra, hogy a kocsi olyan, mintha csak egy buborékban ülnél, kinn meg csak úgy történnek a dolgok körülötted.)
Menetteljesíménye (autómatával) jó közepes. A diesel injektor érzékeny, attól eltekintve azonban nagyon olcsón fenntartható.
A futómű nagyon jó, számomra kiegyensúlyozott volt. Kicsit kevés a kormányról érkező visszajelzés, amit sokan nem szeretnek. Attól az autó még ott van az úton és jól irányítható. Csak egy kicsit szokni kell, utána már jó.
Havon nagyon jól megy pedig nem volt benne ESP, csak egy sima kipörgés gátló és téli állásban 2. fokozatból induló 5 sebességes autómata. Sízéskor csak levettem a lábam a fékről és már gurult is. A Suzukikat ott tolták mellettem. Hóláncot soha nem tettem fel, egyszer kellet a parkolóból kifelé megtolni hogy elinduljon, uátna minden OK. A következő kocsim 525d BMW, amit havon horror vezetni, pedig nem vagyok betojós csúszós úton.
Sajnos már kicsit eljárt a formája felett az idő. Most azon agyalok, hogy 525D-ből hogy tudnék átülni egy 2003-4 körüli c220 cdi kombi automatába...

Összességében nagyon jó kocsinak tartom és csak ajánlani tudom mindenkinek. Viszonylag jól tartja az árát is. Kicsit visszasírom.

- Amíg nálam volt az összes injektor fejet szépen sorban kicseréltem. Interneten vásárolt injtektorokkal kb. 200 e Ft összesen. Légtömeg mérő 30 000 Ft.
- Teljes fékjavítás (összes tárcsa, betét) 30 000 Ft alkatrész + 10 000 munkadíj
- 2 db futómű gömbfej 6000 Ft/db.
- Kormány összekötő lógott. (már akkor is amikor megvettem, de végül nem cseréltem ki, ugyanazzal adtam el.)

Miskolci Mercedes szakszervíz. A fűtéscsapot 70 000 Ft + munkadíjért akarták kicserélni, amikor csak gázoljaban kellett volna kimosni egy órácska időráfordítással...
Amikor füstölt a kocsi, bevittem motordiagnosztikára. Árajánlat: ha később ők hárítják el a hibát 10 000 Ft, ha csak a diagnosztikát kérem 20 000 Ft. Hoppá.
200 m-re Bosch szervíz: 2-3000 Ft a hibatároló kiolvasása. 5-6000 Ft összesen, ha ki is törlik a hibákat.

Gál Peti Székesfehérvár.

Profi Merci szerelő saját jól felszerelt műhellyel, nagyon ért a márkához. A hibatárolót nem PC-vel kérdezi le, hanem a Merci speciális gyári célműszerével.
Ő volt aki 5000 Ft-ért egyszerű tisztítással helyrehozta a fűtéscsapot, amit Miskolcon 70 ezerért cseréltek volna...
Gyári ártól olcsóbban beszerzi a gyári alkatrészeket. Lelkiismertes alapos. Kár, hogy én kb 240 km-re lakok Székesfehérvártól.
NAGYON megéri hozzá vinni a kocsit. (egy ismerősöm a javaslatomra Miskolcról trélerrel küldte hozzá a E270 CDI-t)

Fenntartási költség (8) Évjárat 1998
Előző autója? Galant Kombi Következő autója? BMW 525DA, tavasztól remélem 220CDI...
Verdikt (6.7/10)

Mercedes-Benz C 1993