Autók » Mercedes-Benz » 200-500 E (1984-1995)

200-500 E 250D

TÖBB MINT 1.000.000Km!!!!!

1.027.000Km!!!!!!
Magáért beszélő futásteljesítmény!És még most is használom.Ennyit arról hogy egykét hülye újságíró felületes ísmeretei alapján azt meri állítani h 500-600 ezret is képes elmenni akár!Nálunk a bécsi kamaránál nem ez az egyetlen db amiben több mint 1 millió km van.Elfogult vagyok mert van rá okom!Ez a 2.5 ös motor a maga 95 német lóerejével nem mondható egy lusta autónak,főleg az ötös váltóval mint nekem.De nem is olyan mnt egy 320 as.Izlés dolga. Nem vettem annak idején turbósat mert lebeszéltek róla.Azok is elmennek enyit csak nem a gyári turbóval meg nem ilyen fogyasztással.Meg egyébként is egy turbó erejét 2000. fordulat felett érezni.
És a kisasszony nem nagyon megy 2000ford/min fölé, kivéve ha autópályán megyek vele.
Itthon sok rokon felbuzdulv ezen próbált magának keresni egy 124 est.De az itthoniak csak lestrapált autók.Hozzáteszem biztos h az itthoni ak 60% túlment a 800.000-1.000.000km en.
Ezt nemcsak az osztrák hanem néhány megyar autószerelő is állítja akik nem ragadtak le a zsigulikon annak idején.
Rengeteget utazom egy év alatt.Ez egy nagyon kényelmes autó , soha nem szálltam ki görnyedt háttal belőle.Jóllehet ez egy nagyon gazdagon felszerelt változat, különleges Mercedes ortopéd ülésekkel.Még csak gyűrűzni kellet ezt is csak 850.000lm-nél de azt is csak azért mert a szerelőm ezt javasolta,talán csak 8-9 deci olajat ehetett.Utána 4 körül.A blokk hengerfala példásan tűri az igénybevételt.A fogysztás 130-160 as autópályázással kb 7 liter.város ha nagy a forgalom stb akkor 8de soha több.Országút 6 -6.5 környéke. Itthol nem szoktam műszakiztatni mert egyszer egy állat vizsgabiztos ha meg nem állítom,szétveri a küszöbömet egy spajszerral,alvázvizsgálat címén.Majdnem én végeztem el ezt az Ő fején.
A karosszéri hibátlan makulátlan állapotú.A motorháztetőt és a lökárítót javítattam egy éve a köfelverődések miatt. ekkor kapott egy teljeskörű polírozást.A fényezés nagyon kopásálló nem hajlamos a karcosodásra, mint ahogy a mai Mercedesek sem.A belső tere renkívűl tűri az igénybevételt .A km állását a vezető ülésének jobb feléről a kormány tükörsimaságárol a könyöklőkről lehet megállapítani,HA NEM VOLT MÉG CSERÉLVE!!!
Nekem volt de nem tagadom, nincs is miért.A passatokban 100.000 után foszlik szét a belsőtér.
Nem adom el, mert szerencsére nem vagyok rászorulva hogy ezt tegyem, van mellette gy 2. generációs w 210 esem is.2001 /12 havi 30 év garanciával.Remélem az is így fog teljesíteni amíg a hercegnőt felkészítem a veterán korra!!
És végezetül ajánlom bárkinek aki hihető forrásból hozzá tud jutni egy ilyenhez.400-500 ezer Km-nél még bele lehet vágni egy 124-esbe.De gyanítom h amik itthol vannak azokban nem nagyon van ennyi.
Még a szívem vágya egy 94 es évjáratú coupé/kizárólag német inport/ de ez a jövő zenéje.

- Fékek, szilentek de ez csakis a magyar utakon!!!!Kösz Feri!
- Amire büszke vok h a vízpumpa 200 ezrenként van benne cserélve.De lehet többet is elmenne.Meg gumik, meg izzók.Fékcsövek,ablakemelő jobb elöl, kuplung 500. ezer környékén.

Börner Fuchs Oberwart.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1992
Előző autója? W123 240D Következő autója? W210+ez amíg élek+124CE
Verdikt (8.9/10)

Mercedes-Benz 200-500 E 1984 (1994 - 1998)