Autók » Mercedes-Benz » 200-500 E (1984-1995)

200-500 E 250 D Turbo

Ez marad ...

Másfél évig kerestem egy jó W124-est. Rengeteg ipari hulladékot megnéztem, mire találtam egyet, amit meg mertem venni. Ez volt két éve. Megvettem és úgy terveztem, ez marad. Még mindig így tervezem. Ebben a típusban még van anyag és nagyon látszik rajta, hogy mire tervezték: hosszútávú használatra. Olyan autó, ami meghálálja a rendszeres gondoskodást. Sőt, túlságosan nagylelkű típus: akkor sem esik szét, ha nem törődnek vele. Akkor is megy, ha már széthajtották, ha nem cseréltek benne olajat, ha már lerohadt a fél oldala, ha betonvassal rakták vissza a kipufogót, amiből kispórolták a középső dobot (ez konkrét példa, az enyémen ilyen volt), meg ha a jó magyar szakik kifelejtettek belőle három marék alátétet meg két marék csavart, rögzítőkütyüt és gumibütyköt, mondván "minek bele, elegy ez anélkül is". És tényleg elmegy, csak nem olyan sokáig. Értsd: nem ötven évig, csak huszonötig. Ez azért még így is elég erős mondás, ha figyelembe vesszük, hogy az egyébként szintén precízen, szépen megtervezett japán csodákat 12 év után eltolhatod a méhtelepre, mert éppen a precíz tervezésnek és méretezésnek köszönhetően esik atomjaira 12 évesen. És a '93 előtti Merci még akkor is menthető, ha korábban elhanyagolták ...

Napi használat mellett tervezetten, szisztematikusan folyik a felújítás. A korábbi tulajdonosok szerelői borzalmas gányolásokat követtek el, bár ez első ránézésre nem látszott az autón - alapvetően szépen nézett ki. Az első perctől jól használható volt, egyszer sem hagyott az út szélén.

A normál fenntartási költségekről nehéz nyilatkozni, mert a napi használat melletti felújítás más műfaj. Két év alatt a vételárát még egyszer ráköltöttem:
- teljesen felújított első futómű gyári alkatrészekkel;
- diffi, hardy felújítás;
- az egyetlen rohadás (bal hátsó sárvédő elemen) kilakatolása, festés, fényezés;
- motor kopóalkatrészek cseréje;
- a műszerfal mögötti valamennyi elektromos csatlakozás felülvizsgálata, az összeégett gánymunka cseréje;
- a kipufogórendszer cseréje;
- rögzítőfék és hátsó fékpofák cseréje.

Ami még hátra van:
- a gyári helyett beletuszkolt diavia klíma cseréje gyárira;
- a diavia gányolás következtében hazavágott szellőzőrendszer felújítása, ventilátorok és a hozzá tartozó motor cseréje;
- az antenna és az antennamotor cseréje;
- a kipörgésgátló-vezérlés cseréje;
- belső esztétikai javítások;
- gyári rádió (lehetőleg cd-váltós box) beszerelése.

Mindezekkel együtt a gép kitűnően szolgál, motorikusan kifogástalan. 136 ló van benne, jól gyorsul. A sportline felszereltséghez illően dinamikus, egyben hozza az "elegáns országúti cirkáló" formát.

Szeretném megnézni, ahogy átfordul az az órán az egymillió km.

- Alapvetően bármi, amit nem tartottak karban vagy a hazai gányipar nyúlt hozzá. Kiemelten vonatkozik bármilyen utángyártott alkatrészre. - - amúgy jellemző: - - első rugók 200.000 km után - - diffi, hardy, kardán 300.000 km után - - elektomos részek: kontakthiba bármikor lehet, de jellemzően nem létszükségletű részekben, talán ez az egyetlen nevesíthető gyengéje

Veterán mercispecialista Kispesten

Fenntartási költség (8) Évjárat 1990
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 352000
Előző autója? G Astra Következő autója? Ez marad
Verdikt (8.6/10)

Mercedes-Benz 200-500 E 1984 (1994 - 1998)