Autók » Mercedes-Benz » 190 (1982-1993)

190 190D 2.0

Mihez képest lomha?

Az úgy volt, hogy 3 éve hajtottam egy skoda favoritot, majd tavaly nyáron elkezdtem felújítani. Lévén, hogy mégiscsak egy skoda volt, szinte folyamatosan lett volna mit csinálni rajta, ezért úgy döntöttem, a pénzpiaci válság miatt bankba nem teszek pénzt, párnám nincs, tehát lecserélem az autót...
Hosszasan keresgéltem, meg is volt a cél, ford escort kombit akartam mindenképp... Nem akarom húzni, egyszerűen nem találtam olyat, ami ok lett volna...
Egyszercsak, egy fordnézős szombat délutánján, kaptam a barátomtól egy linket, "ez kell neked" felkiáltással!
Másnap irány a kereskedő, a skoda sorsát elintéztük egy laza próbakörrel, a beszámítás érdekelte az emberünket, innentől komoly mercedesvizsgálgatás következett, amit tartott kb 2 órán keresztül, utána pedig kb fél óra próbaút.
Mit is mondjak? Skoda után természetesen egy új autó élményét nyújtotta, nyújtja a mai napig. (és még ki tudja, hány évig)
Sérülés és rozsdamentes, kitűnő motorral, futóművel és esztétikailag is rendben van.

590.000.- volt az ára, az előélete leinformálható. (meg is tettem)
A számláló szerint 278000km volt benne, de ki tudja, mióta nem számolta a kilométereket...
Ehhez képest az első indításnál, még egy füstpamacs sem érkezett a kipufogóból, pedig hárman néztük a -15 fokban...

Első körben minden hibáját kerestem, a megoldásig el is jutottam szinte mindennel és az egyéb kiegészítőket is beletettem, megvettem...

-termosztátcsere - (nyitva volt egyfolytában)
-téligumi garnitúra - (kellett, mert csak nyári volt hozzá)
-riasztó - (az eredeti nem működött)
-zene - (nem hifi, mert autóban olyan nem létezik)
-az összes műszerfalvilágítás cseréje - (szebb, fényesebb)
-km-óra rendbehozása - (számláló + világítás)

Ami még hátravan, egy két szó szerint apróság, ami inkább esztétikai, mintsem szerkezeti.

Lévén, hogy egy 23 éves autóról beszélünk, itt az állag és állapotmegőrzésen van a hangsúly és minnél eredetibb állapot a cél, nem pedig "hülyegyerekautó" építés.

Olvastam a sok ítéletet, elég sokan a teljesítményét fikázzák a típusnak.
MIÉRT?
Nem igazán van még egy ilyen konstrukció, ami ennyi üzemanyaggal ezt nyújtja, illetve ennyire megbízható a méretéről nem is beszélve.
Igen, BABY-BENZ, mert a legkisebb, de NEM kicsi!

A lényeg, levett a lábamról! Tetszik is, a fogyasztásán csak mosolyogni tudok.

Nem tudok rosszat írni, egy percig sem bántam meg, hogy nem fordom lett!

2009.06.25.
Beleugrott 20000km, amióta beleültem... Egyre inkább nem akarok másik autót! Bármikor, bárhová el merek indulni vele, csont nélkül átment mind a műszaki, mind a környezetvédelmi vizsgán és egyre inkább tetszik is! ;-)
Volt egy koccanásom vele, a töketlen kínai a majdnem legújabb passat-jával letolatott elém, de nem tudtam elkerülni a koccanást. Szerencsére éppcsak egy apró nyomás látszik a lökhárítón, ezen kívül semmi, míg a másik autóban keletkezett törés is. Nem akarok nagyot mondani, de össze sem lehet hasonlítani a két autót.
UPDATE: a lökös javítva!

2010.05.09.
32e km megtétele után még mindig csak a kopóalkatrészeket kellett cserélnem. Fékeket, olajat...
Az utastérben is rendbeszedtem pár dolgot, szerencsére van pár kimondottan mercibontó, így nincs lehetetlen kérés, ami az alkatrészeket illeti.

2011.05.30.
Eltelt egy újabb év...
A kapcsolatunk egyre erősödik, még egyszer sem produkált műszaki hibát az autó. Szép csendben rágcsálja a gázolajat és elvisz, hazahoz minden alkalommal.
Kapott körbe gyári színes üvegeket, új szélvédőt, és egy gyári 15"-os "csatornafedél" garnitúrát.
Így mutat igazán szépen. Készülünk a vizsgára, ami annyit tesz, hogy összességében kb fél tenyérnyi rozsdát kell eltűntetni, ami 3 különböző helyen ütötte fel a fejét. Megbocsátjuk, hiszen mégiscsak 25 éves...

2012.04.09.

55e km.
Beugrott egy gyári bontott klíma. Minden porcikája felújítva, új gázzal töltve, arcomra fagyott mosolyt varázsolva.
Négy elektromos ablak is bővíti az extralistát.
Az 5 sebességes váltó kompenzálja a klíma okozta teljesítményvesztést.
A sok apróság ami még beépült csak az én agyamentségem miatt "kellett", de mindtől csak kényelmesebb és modernebb lett.

Nem mondom, néha szemezek a 124-esek felé, de nem hiszem, hogy valaha is fogok annyit inni, hogy ezt eladjam!

Igen, elfogult vagyok... és?

- Kopó alkatrészek, mint fékpofák, pár szilent, vízpumpa, vákuumpumpa, akksi... - Minden csak megelőző karbantartás keretei között cseréltünk, hogy napi használatra tökéletesen alkalmas legyen. Az is!

Csabai Sanyi NAGY MÁGUS! Nem drága , ért hozzá, szimpatikus... Ilyen ember nincs? DE VAN! Ő Sanyi! Mercedes Benz Cars - INDEX-fórum egyik szakija.

Gépjárműhely! www.gepjarmuhely.hu Klímát szereltek be, hozzáértők, tisztességesek, és az árképzés is rendben van.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1986
Előző autója? Favorit 1.3 Következő autója? eszem ágában sincs eladni!!!!
Verdikt (8.1/10)

Mercedes-Benz 190 1982 (1990 - 1993)