Autók » Mazda » Rx-8 (2003)

Rx-8 Revolution LS

Többfunkciós sportautó

Ami tetszik:
Összességében remek sportautó, személyautós tulajdonságokkal. Külön kiemelném a Wankel-motor nyújtotta, semmivel sem összehasonlítható vezetési élményt (közel 10.000-es fordulatig húzatható a motor, eközben a hangja olyanná válik, mint egy gyorsasági motornak), a kifogásatlan váltót, a rövid távra (mondjuk a Balatonig) teljesen megfelel? hátsó üléseket, a sportautóhoz mérten tágas csomagtartót, valamint a szemet gyönyörködtet? formát.
Ami nem tetszik: A teljesítményhez (231 LE) mérten magas a fogyasztás, pl. városban átlagban 17 liter (ha lenne még plusz 50 LE, ill. a motor jóval nyomatékosabb lenne, akkor szerintem elfogadható lenne).

- Semmi sem romlott el idáig, de szerintem ez így természetes. Az els? szerviz csak 1 év múlva esedékes.

Mazda Mirai

Fenntartási költség (8) Évjárat 2005